Leden byl z pohledu přečtených knih ubohý. Hodně ubohý. A to jsem si říkala, jak pojedu podle plánu, dvě knihy týdně...

V prosinci jsem zjistila, že v lednu začne seriál Shadowhunters, na motivy Nástrojů smrti od Cassandry Clare. A protože bych se na seriál nedokázala začít dívat bez toho, aniž bych znala knihy, musela jsem se do nich urychleně pustit. V lednu jsem navázala druhým dílem, Městem z popela, a hned i třetím, Městem ze skla.
O téhle sérii jsem věděla už hodně dlouho, ale trochu mě odradil jeden článek o tom, jak je to vykrádačka všeho možného. Možná se pletu, ale napsala ho kdysi Syki. Ale ruku do ohně za to nedám.
Musím říct, že jsem si knihy celkem užila. První byl nejslabší, dostal ode mě tři hvězdičky, ale druhý a třetí byly lepší - čtyři a pět hvězdiček. Neměla jsem moc velké očekávání, proto jsem asi hodnotila takhle. Nejsou teda knihy, ze kterých bych si vyloženě sedla na zadek. Ani nemám v plánu je ještě někdy číst, až (jestli) dočtu celou sérii, poputuje do světa. Ale šlo to.

Konečně jsem přečetla Smrtící žár, který tu na mě čekal od podzimu. Čtvrtý díl série Alfa a Omega z pera Patricie Briggs. Přestože napsala hromadu knih, pořád si drží kvalitu, pořád dokáže být originální. Píše lehce, kniha se snadno čte, člověk se zasměje i zadrží dech. Patricie sice pro mě není královna urban fantasy, ale mám ji hrozně ráda, je to taková sázka na jistotu :)

Přečetla jsem i Marťana, kterého mi nadělil Knižíšek. Ze začátku mě ta kniha moc nebavila, ale čím víc stran jsem přečetla, tím víc jsem se vžívala do příběhu a byla to naprosto boží jízda. Čekala jsem prostě jen zajímavé sci-fi, ale bylo to vtipné, bylo to milé, bylo to dechberoucí. Nečetli jste Marťana? Napravte to.
Hned druhý den jsem se podívala i na film. Byl slabší než kniha, ale pořád dost dobrý.


Poslední lednovou přečtenou knihou je Půlnoční koruna, kterou jsem netrpělivě sháněla už 21. ledna, tedy den, co měla vyjít. Měla jsem štěstí, naklusala jsem si to do Neoluxoru na Smíchově a už je tam vybalovali z vozíku :3
Půlnoční koruna byla MNOHEM lepší, než Skleněný trůn. Skleněný trůn byl boží, ale tohle je o několik levelů výš. 5 hvězdiček je na hodnocení málo.

***
Tohle je bohužel všechno, co jsem v lednu přečetla. Jaký byl důvod? Seriály!

Jak už jsem zmínila, začal Shadowhunters, který je na motivy Nástrojů smrti.
Hlavní hrdina se jmenuje Jace. Je to ten typ hlavního hrdiny, ze kterého holkám vlhnou kalhotky jen co se na stránkách knihy objeví.
Pak jsem se podívala na obsazení seriálu, na který jsem se tolik těšila. Herec je slizák, dovedla jsem si představit, že ve svém volném čase znásilňuje malý holčičky.
První dvě epizody Shadowhunters mě o tom přesvědčili.
Bleh.

Viděla jsem komplet Jessicu Jones. Zvládla jsem několik dílů Supergirl, kterou jsem na podzim nesledovala. Podívala jsem se na Daredevila. A taky na první sérii Outlander.
A k tomu samozřejmě seriály, co sleduju běžně.

Na knihy prostě nebyl čas. Říkáte si, že únor bude z knižní stránky určitě lepší, protože jsem už všechno viděla?
Omyl.
Na konci ledna jsem objevila jeden boží seriál. Boží seriál, kterému aktuálně běží osmá série.
Jo, koukám na něj.
Ale víc o mém únoru až za týden :)

***
Co všechno jste v lednu zvládli přečíst vy? :)