Knižíšek, vánoční dárky a Dobrovský

Hrozně ráda očumuju co kdo dostal pod stromeček a protože jste i vy byli zvědaví, tak tady to máte!

Ale na začátek vám sem musím dát Tonču.
Chtěla to.
Nenechala mě nafotit dnešní úlovky z Dobrovského, dokud jsem jí neslíbila, že tu taky bude.KNIŽÍŠEK

Letos to bylo podruhé, co jsem se zapojila do Knižíška. A hrozně se těším na další rok, protože letošní byl super!
Abych to vysvětlila... Loni jsem si přála několik knih, které jsem si všechny pamatovala a když mi přišel balíček, i přes zabalený papír jsem poznala, co za knihu tam je.
Letos jsem se přihlásila v půlce listopadu a napsala seznam, který jsem ještě začátkem prosince změnila.
A zapomněla jsem to! Zapomněla jsem všechny knihy, které jsem tam napsala a protože jsem se nechtěla připravit o překvapení, tak jsem si to ani zpětně nehledala.


Tadá.
Nakonec jsem si rozbalila Marťana! Hrozně se na něj těším, všichni ho chválí a taky bych se chtěla podívat na film... Ale nejdřív kniha, samozřejmě.

Děkuju mému Knižíškovi za dáreček! :)

***
VÁNOČNÍ DÁRKY 

Vánoce u nás trvají několik dní, každý den se vidíme s jinou částí rodiny, protože ne všichni mají čas a ne všichni se snesou najednou :D

23.12. tradičně jezdíme k babičce a dědovi, kde se potkáme se strýcem a tetou. Rodina z mamčiny strany. Od babičky a dědy jsem dostala placatou obálku (a řasenku s voňavkou, ačkoli jsem babičce pětkrát říkala, ať nic takového nekupuje, že bych radši plyšákový ponožky. Nejsem nevděčná, ale jsou to prostě vyhozený peníze, když voňavku z drogérky prostě nevyužiju a levný řasenky používat nemůžu. Uaaaa). Teta se strýcem mně i bráchovi dávají nějaký kosmetický balíček a peníze - tentokrát jsme oba dostali Niveu.

24.12. odpoledne chodíme k babičce od táty, ta vždycky dává peníze. U dědy, kam jsme šli potom jsem dostala taky peníze.
Kolem šesté jsme s máti a bráchou zasedli k večeři a pak se vrhli na rozbalování hromady dárků (většinu z nich jste mohli vidět na mém instagramu - ale příště se na takhle jednotlivý balení asi vykašlu. Ono vypadá, že je toho hodně, ale když třeba bráchovi zabalíte 5x karlovarský sušenky, 4x brambůrky a 4x čokoládu zvlášť, tak to prostě dá moc balíčků :D).

Mám Vánoce hrozně ráda a neskutečně si je užívám, ale vždycky mě přepadne trochu smutek. O všech dárcích od bráchy a mamky jsem věděla - sama jsem si je koupila, jim jsem je dala, oni mi za ně dali peníze a pak je zabalili pod stromeček. Neví, co mi kupovat, neví, co mě baví a zajímá... Jako, jsem fakt spokojená, protože mám všechno to, co jsem chtěla, nejsou to nějaký blbosti, který nevyužiju (jako například pyžamo s dlouhým rukávem, který mi před několika lety dávala pravidelně máti, když v pyžamových kalhotech a triku s dlouhým rukávem nikdy nikdy nikdy nespím).
Nevím, asi bych aspoň jednou chtěla mít nějaký fakt překvapení.
Ale co, taky žiju :)


Takže od bráchy mám tři knížky - třetí Želvy, ilustrovaného Harryho a Dotek bouře.
Mamka mi nadělila červené vánoční povlečení (ze kterého jsem teď trochu zklamaná, protože na webu psali, že je flanelové. Pěkný hovno, je to prostě takový materiál jako má deka, flanel to vůbec nevidělo. Ale je hezký). Marvel tepláky, svíčku s jelenem, povlečení na polštářek a Meč severu. A peníze, protože podle jejích slov jsem toho dostala málo :D

Každoročně kupuju dárky i sama pro sebe - modrá deka (z druhé strany má beránka!) a knihy Až do dna a Hvězdný tulák.


25.12. se u nás zastavil taky táta a zase jsem byla bohatší o nějakou tu korunu.
26.12. byl poslední den "slavení", zastavila se prateta, která nám kromě obálek dala každému i los.
Nikdo jsme ten zájezd do Paříže ani peníze nevyhráli, pochopitelně :D

Takže, tohle byly moje Vánoce :3

***
NÁKUPY A DOBROVSKÝ

Dnes jsme se s mamkou vypravily na Zličín, omrknout obchody, ale hlavně kvůli Dobrovskému.
Slevy nás moc nezaujaly, vlastně kromě knih a nějakého jídla jsme nic moc nekoupily.

Táta si zničil mobil a chtěl sehnat ten samý, takže jsem se včera domluvila s jedním pánem z Plzně, který prodával ten, co chtěl táta, že si tam dnes přijedeme.
Takže jsme to z Prahy vzaly rovnou do Plzně.

V Tescu v Plzni jsem ulovila novou peřinu a SW tepláky, které sice nebyly ve slevě (jinak bych si jich vzala víc!), ale jsou se SW, tak mě ta pětistovka ani tak nemrzí :D


A protože na Rokycanské je taky Dobrovský, dala jsem si druhé kolo - ale to jsem si odnesla už jen jednu knihu, kterou jsem v Metropoli nenašla.Koupila jsem si dvoje omalovánky - Hru o trůny a Harryho Pottera. Teď ještě sehnat nějaké pořádné pastelky!
Jméno větru a Strach moudrého muže - bohužel měli obě knihy jen v paperbacku, takže jsem se delší dobu rozmýšlela, ale nakonec jsem je vzala obě. Sleva je sleva, že jo.
Včera jsem rozečetla Město z kostí a protože jsem doma z téhle série měla jen první, třetí a šestý díl, musela jsem dokoupit zbytek. Město z popela je zrovna ta jediná kniha z Plzně.
Popadla jsem Měděnou rukavici, protože Železná zkoušky byla svým způsobem pěkná a taky JET, protože mě prostě zaujal. Uvidíme, obvykle detektivky/thrillery nečtu :)

***
Co přinesl Knižíšek/Ježíšek vám?
A byli jste dnes u Dobrovského? :)

0 komentářů:

Okomentovat