Moje knihovna #3

Číst pouze na vlastní nebezpečí!

Svoji knihovnu jsem vám ukazovala už dvakrát. Poprvé to bylo v listopadu 2013, podruhé v březnu 2014. Za tu dobu se ale toho hodně změnilo, proto vám ji prostě musím ukázat znovu.
Kdo mě sledujete na FB, určitě jste zaregistrovali, že jsem tak trochu měnili byt, což pro mě znamenalo novou knihovnu.

Je to obyčejná knihovna Billy z IKEA, koupila jsem tři široké a jednu užší spolu s rohovým nástavcem, aby mezi nimi nebyl pravý úhel, který podle mě vypadá prostě divně :)

Předem se omlouvám za hrozný fotky, ale naproti knihovně mám okno, takže se všechno divně lesklo a taky jsem byla líná vyndavat stativ, takže je všechno křivý. Ale vy to určitě přežijete! :)

Jak můžete vidět, je už docela zaplněná, ale takových 50 knih podle mě ještě zvládne. Místo tedy zatím nemusím řešit. Asi tak půl roku :D


Jednu celou polici obsadily knihy od Baronetu, konkrétně Wardová s Bratrstvem černé dýky. Vynechané místo mezi Králem a Chamtivostí je pro Prokletého milence, které si teprve musím koupit :)
Bratrstvo černé dýky - průvodce, Milenec z temnot, Milenec z věčnosti, Probuzený milenec, Nalezený milenec, Nespoutaný milenec, Vyvolený milenec, Pomstěný milenec, Milenec jen můj, Milenka pout zbavená, Znovuzrozený milenec, Vytoužený milenec, Král, Chamtivost, Chtíč, Závist, Hlad jako žádný jiný, Zabít, nebo milovat, Dech, Monument 14.Další polici kraluje Žamboch, kam se teda vetřelo pár poddaných, protože těch knih nemá tolik (respektive nemají takové rozměry).
Dlouhý sprint s ozvěnou, Čas žít, čas zabíjet, Líheň, Ve službách klanu, Drsný spasitel, In nomine sanguinis, Visio extremis, Vlk samotář, Muž na stezce, Megapolis, Basil, Maverick, Jennifer, Bakly, Bakly, Bakly, Koniáš, Ostří oceli, Na ostřích čepelí, Bez slitování, Na křídlech tornáda, Holomráz, Asfalt, Zabíjení, Rychlopalba, Temné záblesky, Konec křížů, Devátá sféra 1, Devátá sféra 2, Grafomág 1, Grafomág 2.Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších poliček. Jak jsem už někde zmínila, začátkem roku jsem se zamilovala do FANTOM Printu a do urban fantasy a protože oni toho vydávají nejvíc a hlavně to nejlepší... Takže tu mám svoji nejoblíbenější Kate Daniels a taky knihy od Patricie Briggs, kterou fakt zbožňuju! Vetřely se tam i další super knihy, ale musím teda říct, že se na "čestnou" poličku dostaly především proto, že jsou v hardbacku a hezky to takhle vypadá :)
Magie mrtvých, Magie spaluje, Magie útočí, Magie krve, Magie zabíjí, Magie na vzestupu, Magie ničivá, Magie střelného prachu, Měsíční píseň, Krevní pouto, Železný polibek, Zkřížené hnáty, Stříbrná relikvie, Říční znamení, Spálená mrazem, Nocí zlomená, Mihotavé stíny, Štvanice, Loviště, Dvojí spravedlnost, Smrtící žár, Volání úplňku, Polibek hříchu, Smyslné zlo, Nebezpečné hry, Hot Boys, Hell Boys.


Tady pokračujeme FANTOM Printem, ke kterému jsem přidala i Daryndu Jones a její Charley Davidson, kterou zbožňuju a která by si nezasloužila být někde zastrčená.
Štěstí ve stínech, příchod tmy, Zrádcův měsíc, V temnotě, Měsíční svit, Běsnění, Přání smrti, Mršina, Backout, Smrtící duchové, Oči mrtvých, Město duchů, Holky někdy koušou, Kousnutí páteční noci, Dvojí kousnutí, Na ostří špiřáku, Armagedon ve slevě, Šeroprostor, Hodný, zlý a nemrtvý, A fistful of charms, Dead witch walking, First grave on the right, Second grave on the left, Third grave dead ahead, Fourth grave beneath my feet, Fifth grave past the light, Sixth grave  on the edge, Seventh grave and no body, První hrob napravo, Druhý hrob nalevo, Třetí hrob přímo před nosem.


Zjistila jsem, že mám pár knih od Epochy, takže přišly k sobě. Není jich tolik, zbytek poličky jsem ale zaplácla knihami, které se tam tématicky docela hodí.
Magie pro každého, Město mrtvých, kruté stroje, Sonáta pro Azazela, Výtah do pekla, Drsné sny, Síť přízraků, Pekelná šleha, Provinilé slesti, Rozesmátá mrtvola, Cirkus prokletých, Obsidiánový motýl, Polibek stínů, Svádění luny, Pohlazení soumraku, Úder půlnoci, Povídky, Vyhlídka na věčnost, noční klub 1, Noční klub 2, Stroncium, Stopařův průvodce galaxií 1, Stopařův průvodce galaxií 2, Stopařův průvodce galaxií 3, Stopařův průvodce galaxií 4, Stopařův průvodce galaxií 5, Lovci, Perunova krev 1, Perunova krev 2, Noční hlídka, Denní hlídka, Temná hlídka, Šerá hlídka, Poslední hlídka.


Pašerák, Není krve bez ohně, Meč a tomahawk, Armády nesmrtelných, Chladná hra, Se smrtí v zádech, Hořící andělé, Kalibr .45, Zatmění, Podhoubí smrti, Prokletí legendy - Hra gentlemanů, Pašeráci v oblacích, Renegát, Odplata 2 - vzpoura vyvolených, Budiž vám měsíc lehký, Vincent Vega, Apokalypsa, Soumrak Camelotu, Na vlastní pěst, Magická loď, Šílený loď, Loď osudu.


Harry musel dostat vlastní poličku, ale teda fakt nevím, co budu dělat, až si pořídím i zbytek knih z toho anglického vydání.
Bestiář Harryho Pottera, Harry Potter a tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a kámen mudrců, Harry Potter a tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, Fantastická zvířata a kde je najít, Famfrpál v průběhu věků, Kouzlený svět Harryho Pottera, Harry Potter and the Philosopher's stone.


YOLI a KK polička YA polička!
Fangirl, Fangirl, Eleanor & Park, Všechny malé zázraky, Železná zkouška, Město z kostí, Město ze skla, Město nebeského ohně, Královna Tearlingu, Throne of Glass, Crown of Midnight.Tady se ukázalo, že neumim ani ostřit. Do samostatné poličky jsem musela dát knihy z MF, především Claytonovou, protože vedle sebe vypadá hrozně hezky. A vedle mám zatím své nejoblíbenější záložky.
Seznam tajných přání, Hledání vytouženého dne, Učedník, Láska jako z filmu, Nabíječ, Roštěnka, Hřebec, Samec, Zapletený, Zaskočený.


Tady mám Zaklínače a Kroniky železného druida. Druid se ale v následujících měsících přesune, chci si pořídit Zaklínače i v pevné vazbě, takže celou poličku zabere určitě sám.
Poslední přání, Meč osudu, Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky, Paní jezera, Bouřková sezóna, Praštěný, proklatý, Prohnaný, Gaiin štít, Napálený.Stoletý stařík, Analfabetka, Muž jménem Ove, Babička pozdravuje a omlouvá se, Nonstop knihkupectí pana Penumbry, Achilleova píseň, Kukuřičný město, Temné bratrstvo, Píseň krve, Pán věže, Kostičas, Vidořád, Rozvaliny Gorlanu, Hořící most, Ledová země, Nositelé dubového listu, Výkupné za Eraka, Čaroděj na severu, Obléhání Macindawu, Králové Clonmelu, Halt v nebezpečí, Císař Nihon-džinu, ztracené příběhy, Královská hraničářka.CooBoo dostalo svoji vlastní poličku!
Jsem roztříštěná, Jsem zlomená, Jsem rozohněná, Tygrovo prokletí, Tygrova stezka, Tygrova plavba, Tygrův osud, Selekce, Elita, První, Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd, První Stříbrná kniha snů, Druhá Stříbrná kniha snů, Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí, Svůdné zúčtování, Škola dobra a zla 1, Škola dobra a zla 2, OTKA, Pusheen, Isla a šťastné konce, Všem klukům, které jsem milovala, Skleněný trůn, Rudá královna.Svoji vlastní poličku dostali taky králové Talpressu - Martin a Sanderson! <3
Prostorový průvodce Západozemím (vzadu), Svět ledu a ohně, Rytíř sedmi královsví, Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány, Tanec s draky, Finální říše, Pramen povýšení, Hrdina věků, Poselství práva, Ocelové srdce, Ohniboj, Vyjednavač, Tři tváře, Cesta králů, Slova paprsků.Zbytek fantasy knih.
Domovina, Vyhnanství, Útočiště, Magický krystal, Stříbrné prameny, Rubínový klenot, Obklíčeni temnotou, Cesta k úsvitu, Tichá čepel, Měsíční zahrady, Dům mrtvých, Vzpomínky ledu, Zimné příběh, Dcera čisté krve, Dědička stínů, Královna temnoty, Les Mytág, Tetovaný, Pouštní kopí, Válka za bílého dne, Trůn lebek.Tady mám takový mix všeho možného, co se jinam nevešlo nehodilo.
Kočky - síla a elegance, Co kočka skutečně chce, Kočka - hravá společnice, Svého psa nestřílejte, Copywriting, Co kdyby?, Jazykové jednohubky, Erebos, Řekni vlkům, že jsem doma, Hobit, Jako zabít ptáčka, Tak padne náš svět, Pekáč buchet, S hlavou v oblacích, Básně, Koralina, Dracula, Pýcha a předsudek, Nightflyers, Jsme v češtině doma?, Sukuba 1, Ready player one, Korektor, Simonův kocour, Simonův kocour na toulkách, Kyanid a Štěstí, Kyanid a Štěstí 2, Anjel, Kraď jako umělec, Ukaž, co děláš, Murphyho zrnka, Kytice, Havran, Máj, Želvy ninja 1, Želvy ninja 1, Spiderman, Snadná cesta jak přestat kouřit, Prvních patnáct životů Harryho Augusta.

Neukázala jsem vám police úplně u země. V jedné nic není. V prostřední mám knihy/učebnice na prodej a Mistrovství práce s DSLR. V poslední mám krabici s nevím čím, hromadu učebnic, které by se ještě mohly hodit a Web ostrý jako břitva.

Určitě jste už všichni odhalili řazení knih v mé knihovně. Snažím se to dávat k sobě podle nakladatelství a žánru. A samozřejmě taky podle oblíbenosti, místo nejvíc na očích by nemohlo dostat něco, co mě nebaví :)

Jak knihy řadíte u sebe v knihovně? :)

0 komentářů:

Okomentovat