Co se dělo? Proč se nic nedělo?

V první řadě musím poděkovat Martinovi, kterého sice vůbec neznám, ale díky kterému jsem dostala chuť něco napsat! :3

Poslední článek (Knihobita nebudu počítat, protože to byl první Knihobit a byla nutnost o něm napsat) jsem sem hodila v březnu. Heh. Poslední dva roky si dávám předsevzetí, že budu víc aktivní. Jo, to bych nesměla bejt ***** líná. Znáte mě, no :)

Já mám vždycky období, kdy mě nějaká činnost baví víc. Před rokem jsem v létě viděla všech deset sérií Greys anatomy. V lednu a únoru jsem například opravdu hodně četla. Jaro jsem strávila u počítače koukáním na streamy. Ale asi tohle zažívá každej.

Každopádně, začalo to nějak na přelomu v února a března, kdy jsem si pečlivě naplánovala, co tu chci změnit, jak blog vylepšit, jak být aktivnější. Všechny plány jsem si udělala, přemýšlela jsem nad tím vážně dlouho. Ale pak přišla nějaká menší krize, kdy jsem neměla vůbec chuť na jejich realizaci. Ale co jsem si všimla, krizi mělo zrovna v tu dobu víc blogerů, asi nějaký erupce.V květnu jsem se vypravila na Svět knihy. Byla jsem tam poprvé, ve čtvrtek a jen na pár hodin, takže jsem neměla šanci vidět všechen ten zajímavý program, neměla jsem šanci potkat všechny skvělý lidi. Ale byla jsem tam a krásně jsem nakoupila. Za rok, za rok už určitě. V pátek a sobotu určitě.
Ale musím si do té doby najít chlapa, kterej půjde se mnou a bude mi nosit tašky. Protože než jsem těch 18 knih dopravila ve dvou igelitových taškách až na Zličín, kde jsem sedla do auta a měla ještě svýma bolavýma ručičkama řídit... Meh.

Někdy v červnu se bratr rozhodl, že už nechce nahatou kočku, ale psa. Stafordšírského bulteriéra! Začalo plánování o přesunech v bytě, aby bylo na psa místo. Totiž, máme velký byt, ale debilně rozloženej. Když jsme se sem stěhovali, já dostala největší pokoj, máti s bráchou nejmenší. Jasně, trochu divný, když máma spí s dospělym bráchou v pokoji, ale mamka většinu času tráví v obýváku a brácha někde lítá, takže tam vyloženě jen spali. Se psem by se tam ale nevešli, takže se naplánovalo, že se mamka přestěhuje ke mně do pokoje.
Původně jsme chtěli dělat sádrokartonovou příčku, abychom obě měly aspoň nějaké soukromí. Ale rozhodly jsme se, že počkáme pár let. Protože kdo ví, co bude za pár let. Třeba se brácha odstěhuje a jeho pokoj se zase uvolní. Nebo se já odstěhuju.
Celá přestavba tedy spočívala jen v nábytku. Něco se prodalo, něco se koupilo.
Zajímají vás před a po fotky? Ok :)

Tohle je před. Krátce po tom, co jsem se nastěhovali... Za ty čtyři roky se toho dost změnilo, například Audrey se přesunula za knihovničku, paravan šel kvůli Tonče pryč, ale nábytek zůstal. Postel byla vlevo.

Trochu se to zaplnilo, myslím, že to teď vypadá útulněji. Moje je ta bílá část, ale to vám asi došlo :)


mamky koutek


Tahle část je zatím trochu provizorní, přepravka a domeček půjdou pryč, po Vánocích tam bude Tonči velký škrabadlo, který dostane :)

Tahle přestavba trvala během července. Vyklidit věci, vytřídit věci, vyházet, uklidit... Dělalo se to po částech, protože na něco jsme my ženský neměly sílu, brácha si mezitím odjel do Chorvatska. S nábytkem z Ikea nás přivezl táta, který pomohl i s nábytkem, se kterým jsem si nevěděla rady. Ale 90 % jsem postavila sama! Taky vás hrozně baví stavět nábytek z Ikea? <3

Na konci června mi odešel notebook. Nakonec jsem ho musela šoupnout kamarádovi, protože objednaný kurýr, který ho měl doručit do servisu, nikdy nepřijel. Kamarád nejdřív týden neměl čas, pak jel na týden do Itálie, pak se mu tam rozbilo auto, takže si dovolenou o týden prodloužil... A to už byl konec srpna.

No a protože jsem dva měsíce neměla noťas, v září jsem doháněla League of Legends. Já vim, hrozně důležitý! Sezóna už skončila, tak si můžu dát chvíli pauzu, ale stejně jsem naštvaná, že jsem to z bronzu V nedotáhla dál než na gold V. Platina snad teda za rok.
Hrajete někdo? Jestli jste na EUNE, hoďte mi nicky.

4.9. je taky den, kdy brácha přivezl pejsku. Jako malá byla krásná a ňuňuňu, ale teď z ní roste pěkný ďábel. Je proti mně nějak vysazená, hrozně kouše.
A je to mrcha.
Snad co nejdřív vyroste a trochu se uklidní.Říjen. Nevím, co se stalo s říjnem. Nevím, co jsem dělala. Někdo mi ukradl říjen.

***

V pondělí pár minut před odchodem na autobus jsem si uvědomila, že nemám pití. Beru teda ze stolu džus, který jsem si přivezla předchozí den a kterého ještě půlka zbyla. Super, říkám si, nemusím si zase kupovat pití.
Sednu do autobusu, džus si trůní vedle mě. Chtělo jet ale nějak hodně lidí, tak jsem džus přesunula do kabelky. Celou cestu si čtu (Pána věže!). Autobus přijede do Prahy (skoro po hodině), sahám do kabelky, že uklidím knížku... Mokro. Ta svině se normálně vylila, přestože uzávěr byl normálně utaženej. Všechno mokrý, sešity a diář jsem rovnou vyhodila, mobil nefunkční. Byla jsem hrozně nasraná, ale přitom se mi ulevilo, že mám nepoškozenou knihu :D
Nakonec jsem musela objednat nový mobil, což mi takhle před vánoci trochu překazilo plány, ale no... Teď jsem nadšená, má krásný foťák :)
Každopádně myslím, že za multivitamínový džus z červeného ovoce už nikdy nebudu mít chuť.

***

Když nebudu počítat nový mobil, což byla nutnost, udělala jsem si několikrát radost, což vám tady musím říct, ať můžete být nadšení se mnou. O knihách mluvit nebudu, protože ty uvidíte v knižních přírůstcích (někdy) (snad).
* Předplatila jsem si Knihobit na další tři měsíce!
* Rozhodla jsem se opustit Moleskine a zainvestovala jsem do Passion Planneru, který dnes dorazil do Evropy a já se ho snad brzo dočkám.
* Objednala jsem si Fandom of the Month, asi zůstanu jen u jednoho, ale hrozně se těším. Musím vyzkoušet všechno! Znáte, objednali jste si už někdo? :)
* Koupila jsem si lístky na 4FANS a rovnou jsem si už zaplatila hotel, aby mi do toho nemohlo nic vlézt. Těším se, až potkám všechny svoje oblíbený lidi <3
* A taky mám lísky na půlnoční premiéru Star Wars! Což znamená, že si v blízký době budu muset dát maraton, ať nejsem uplně mimo.

Bylo toho ještě mnohem víc, ale ne všechno tu chci psát a myslím, že i tak vám dá práci dočíst až sem :) Moc děkuju, že na můj blog chodíte i přes to, že nepíšu. Fakt to potěší :)

***

Jak se vy všichni poslední měsíce máte? :) Už plánujete/máte dárky na Vánoce? Já jsem docela pozadu, skoro nic ještě nemám! Loni jsem už měla nakoupeno :D :(

0 komentářů:

Okomentovat