Magie mrtvých - Ilona Andrews

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie…
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…Název: Magie mrtvých (Magic Bites)
Série: Kate Daniels #1
Autor: Ilona Andrews
Rok vydání: 2011 (2007)
Počet stran: 256
Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Hana Šimečková


***

Tuhle knihu (a celkově celou sérii) je možné vystihnout jedním slovem - WOW!

Kate je jedna z nejdrsnějších hrdinek, se kterými jsem se setkala. Někdo tenhle typ hrdinek rád nemá, ale já jo - lepší než nějaký ufňukaný nány. Kate je krásná, je chytrá, umí bojovat, neuznává autority a říká to, co si myslí. Pošle vás do prdele rychleji, než stihnete říct "Curran".
Právě Curran je mužská hlavní postava, protože co by to bylo za knihu, kde by po boku drsné hrdinky nefiguroval i podobný hrdina. Curran je nebezpečný, arogantní a především tvrdohlavý. A taky je to Pán šelem. Povahově se tedy k sobě velmi hodí!
Kate i Currana si hned zamilujete, přestože na nějakou tu love story si bude muset čtenář počkat do dalších dílů. Právě ten jejich nevztah mě donutil přečíst všechny díly na jeden zátah.

Co se samotného příběhu týče, ze začátku to pro mě bylo zmatené. Chvíli trvalo, než jsem všechno začala chápat a než jsem se v tomhle světě začala orientovat, což se lehce odrazilo na hodnocení. Ale tahle drobnost vás rozhodně nesmí odradit, protože když se pustíte do dalších dílů, všechno začne dávat smysl a vy sami uznáte, že první díl byl "nutné zlo", prostě úvod k celé sérii, nastínění celého světa.

Pokud zvládnete všechno chápat, kniha pro vás bude neuvěřitelně čtivá. Skvěle popsané akční scény, jedna hláška za druhou (a některé jsou tak dobré, že vás pravděpodobně popadne několika minutový záchvat smíchu a nakonec vám zaskočí sušenka a vy se málem udusíte), zápletka, nad kterou si vy sami budete pěkně dlouho lámat hlavičku. A nakonec to stejně bude uplně jinak.

Někomu se může zdát, že všechny urban fantasy knihy jsou na jedno brdo. Z tohoto žánru jsem přečetla několik sérií - opravdu si všechny byly základními rysy podobné, ale přesto měla každá něco do sebe. A upřímně mohu říct, že Kate Daniels u mě vede.

3.5/5

0 komentářů:

Okomentovat