Knižní novinky - březen 2015

Jako obvykle výběr toho, jaké březnové knihy mě nejvíce zaujaly :)
Jamaica Lane - Samantha Young
Přitažliví muži přivádějí plachou Olivii do rozpaků. Nastal čas to změnit! Olivie je sympatická, krásná mladá žena, ale bojí se navazovat jakýkoli kontakt s muži. Jakmile ji některý osloví, hned zčervená. Nepovažuje se za přitažlivou a s partnerskou intimitou nemá skoro žádné zkušenosti. V době, kdy její vrstevnice zažívaly první intimní zážitky s muži, ona se starala o nemocnou matku. Když si na Jamaica Lane Olivie pronajme svůj první byt, uvědomí si, že nastal čas pohnout se konečně z místa. Je po uši zamilovaná do postgraduálního studenta, ale při každém střetnutí s ním ji zachvátí panika. Naštěstí je ale Olivii nablízku její dobrý kamarád, šarmantní Nat Sawyer, známý sukničkář. Ten se závazkům velkým obloukem vyhýbá, ale ke kamarádům je loajální. Olivie se mu proto svěří se svým trápením a Nat se nabídne, že ji naučí flirtovat a pomůže jí získat sebevědomí v posteli. Dohoda má jedinou podmínku - lekce svádění nesmí ohrozit jejich přátelství.
Vychází 9. března u nakladatelství Ikar. 

Třetí hrob přímo před nosem - Darynda Jones
Vstupte do světa soukromé vyšetřovatelky z Nového Mexika se specializací na paranormální jevy. "Smrtka" Charlie Davidsonová se vrací! A lije do sebe černé kafe, protože kdykoli zavře oči, vidí jeho - Reyese Farrowa, napůl člověka, napůl supermodela, a navrch ještě Satanova syna! Uvěznila ho sice na věčnost ve fyzickém těle, ale tak snadné to zase nebude. Teď musí vyřešit případ nezvěstné manželky, poradit si s egocentrickým doktůrkem, uklidnit svého ustaraného tatínka a vypořádat se s gangem motorkářů.
Vychází 12. března u nakladatelství Beta-Dobrovský.
Trnový král - Mark Lawrence
Když mu bylo devět, přísahal princ Honorous Jorg Ankrat pomstu vrahovi svojí matky a bratra - a taky svému otci za to, že on sám je nikdy nepomstil. V patnácti svoji přísahu naplnil. Teď je mu osmnáct a musí s mečem v ruce bránit to, co sám získal zradou. Proti jeho hradu vytáhla obrovská armáda a v jejím čele stojí muž, jehož sny a ambice se hravě vyrovnají těm Jorgovým. Mladý král ví, že čest mu blížící se bitvu nevyhraje. To ale ani nemá v plánu. Podařilo se mu najít a shromáždit několik artefaktů z dávných časů - někdo by mohl říct kouzel. V nadcházejícím střetnutí mohou vychýlit jazýčky vah v jeho prospěch. Otázkou ale zůstává za jakou cenu...
Vychází 13. března u nakladatelství Talpress.


Tohle není kniha - Keri Smith
Tento předmět neexistuje bez vás. Vy určíte jeho obsah a to, jak bude nakonec vypadat. Celý ho utvoříte na základě svojí představivosti. Musíte vyrazit ven, oživit ho a splnit všechny úkoly.
Pokud tohle není kniha, tak co to vlastně je?
Odpověď je jen a jen na vás!

Nová dávka destrukce (totiž pardon, tvoření…) od Keri Smithové, autorky Destrukčního deníku!
Vychází 18. března u nakladatelství CooBoo.


Jen jeden rok - Gayle Forman
Když se Willem probere z bezvědomí, vůbec netuší, kde je. V Praze? V Dubrovníku? Anebo snad doma v Amsterodamu? Francouzský lékař mu ošetřil ránu na hlavě, ta ale Willema bolí o dost méně než vzpomínka na krásnou Američanku, které říkal Lulu. Proč se jen nezeptal na její pravé jméno? Strávil s ní pouhý jeden den v Paříži a něco na tom dni – anebo na té dívce – ho nutí položit si otázku, zda mu není souzeno zůstat s Lulu už navždy. Jenomže jak ji najít?
Willem se znovu vydává na cesty, bloudí od Mexika až po Indii a doufá, že to děvče nějakým zázrakem znovu potká. Jak ale měsíce plynou, začíná Willem pochybovat, zda je ruka osudu opravdu tak silná, jak si myslel…
Pokračování románu Jen jeden den z pera bestselleristky Gayle Formanové je romantickým příběhem volby a náhody, ale i štěstí, které je možno najít, když se právě volba s náhodou potkají.
Vychází 31. března u nakladatelství YOLI.

***

Samanthu Young mám ráda, četla jsem od ní dvě knihy a obě byly (v rámci žánru) podařené, na Jamaicu se velmi těším, ale nebude to moje priorita, až si jí seženu, tak si jí seženu, pospíchat na ní nebudu.
Třetí hrob přímo před nosem. Charley Davidson naprosto žeru a na tenhle díl se těším už hrozně dlouho! Tak dlouho, že jsem si před pár dny objednala celou sérii i v angličtině :3
Trnového prince jsem sice nečetla a ani ho zatím nemám doma, ale chystám se si tuto sérii pořídit - hodnocení prvního dílu na GR je sice nic moc, ale Trnový král má hodnocení velmi velmi velmi dobré, což mě přirozeně moc zajímá!
Tohle není kniha - co dodat, všichni milovníci Destrukčního deníku si na tuhle knihu brousí zuby.
Jen jeden rok. Tahle volba je poměrně zvláštní, vzhledem k tomu, že se mi první díl zas tolik nelíbil (vlastně skoro vůbec), ale aspoň je hezky vidět, jak nedokážu nechávat rozečtené série :D

Na jaké březnové knižní novinky si brousíte zuby vy? :)

0 komentářů:

Okomentovat