Knižní novinky - leden 2015

Sice je už první únorový den, ale i tak musím zveřejnit lednové knižní novinky, které mě zaujaly a na které se chystám.S láskou Rosie - Cecelia Ahern
Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?
Vyšlo v lednu u nakladatelství Motto.


Pět - Ursula poznanski
Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla.
V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol.
Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…
Vyšlo v lednu u nakladatelství Knižní klub.
Dvojí kousnutí - Chloe Neill
Kožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi…
Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi – a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik let starým upírem…
Vyšlo v lednu u nakladatelství Fantom Print.


Stříbrná zátoka - Jojo Moyes
Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...
Vyšlo v lednu u nakladatelství Ikar.


Svět ledu a ohně - George R. R. Martin
Tato nádherně ilustrovaná kniha – obsahující více jak 170 barevných maleb vytvořených speciálně pro ni – nabízí vyčerpávající vylíčení historie Sedmi království, včetně všech dějinných zvratů, vzrušujících bitev, hořkého soupeření a odvážných povstání, které předcházely událostem Písně ledu a ohně a televizního hitu HBO Hra o trůny. George R. R. Martin se o její psaní podělil s Eliou M. Garcíou, jr. a Lindou Antonssonovou, zakladateli vyhlášené fanouškovské stránky Westeros.org a pravděpodobně jedinými lidmi, kteří znají svět Západozemí stejně dobře jako jeho vizionářský stvořitel.
Vyšlo v lednu u nakladatelství Talpress.***

A proč se těším zrovna na tyhle knihy?

O S láskou Rosie všichni mluví a všichni jsou nadšení. Kniha u nás vyšla už dříve, ale teď dostala nový kabátek díky tomu, že se do kin dostal i film. Anotace je milá, dost se na knihu těším - určitě to bude úžasná oddechovka.
S Ursulou Poznanski jsem se seznámila díky Erebosu, který byl skvělý. Její druhá kniha, Saeculum, na mě sice stále smutně kouká z knihovny, ale i tak vím, že nebudu zklamaná. A Pět? Určitě to nebude už taková ta dětská kniha, ale pořádné maso.
Třetí díl ze série Upíři z Chicaga, Dvojí kousnutí. Dnes v noci jsem se pustila do prvního dílu a hodně mě baví, sice to má své mouchy (a docela dost), ale jsem ochotna nad nimi přimhouřit oči, protože ta kniha je vtipná. Rozhodně mám v plánu si druhý, třetí, čtvrtý, pátý,... díl přečíst. 
Stříbrná zátoka. Co k tomu dodat - Jojo Moyes já prostě můžu. Poslední dopis od tvé lásky byl sice takový průměrnější, žádná bomba jako Než jsem tě poznala, ale i přes to nějak tuším, že Stříbrná zátoka bude minimálně průměrné, ne-li lépe.
Jsem ASOIAF fanoušek, Svět ledu a ohně už mám objednaný, ale musím teda říct, že ta cena je drsná! Doufám doufám, že se z knihy dozvím nějaké zajímavosti :)

Jaké lednové novinky zaujaly vás? :)

0 komentářů:

Okomentovat