Teoreticky by tato recenze mohla obsahovat jen jedno slovo - OMG!


Po tomhle průvodci jsem začala toužit někdy na konci května, kdy jsem zjistila, že má vyjít. Se samotným vydáním to bylo trochu složitější a hodně se přesouvalo (nejdřív prý v červenci, pak teda v srpnu, nakonec byl uveden snad listopad, ale naštěstí jsem se dočkala už teď v říjnu).
V knihkupectví mě nejdřív trochu zarazil, protože celý byl v průhleném obalu - nevím, jak to víc přiblížit, jako když si třeba v Lidlu chcete koupit nějakou hadru na sebe, tak jsou v obalu - jenže si ten obal představte takovej větší, slabej a lacinej. Chci tím říct, že prvotní "vzhled" týhle knížky mě zarazil, protože to nevypadalo vůbec hezky, když vezmete, kolik stojí. Podle mě by si tahle kniha zasloužila pěknou krabici, co které by se zasunula, pak by navíc byla v bezpečí až do skonání světů, protože s krabicí se přece jen vyhnete nějakému poškození. Je to asi drobnost, ale mě by hodně potěšila. No nedá se nic dělat :)


Knihou můžete buď normálně listovat (listovat je divný slovo, když má jen pět stran), nebo si jí celou rozložit do podoby mapy. Abyste to ale zvládli a knihu nepoškodili, musíte si nejdříve nastudovat návod, který je ke knize přiložen. Není to nic složitého, ale fakt si to pročtěte.


Rozložená kniha v celé své kráse! Vypadá naprosto epicky, ale na pročtení informací a pootvírání doplňkových skládaček doporučuju prohlížet po jednom - tedy "listováním" v knize.


Královo přístaviště, vzadu Dračí kámen a bitva na Černovodě :)


 

před


a potom :D
Obrázkově by to mohlo stačit, ať máte taky co objevovat :-)

Cena téhle knihy je dost vysoko - 1499kč. Může se to zdát moc, ale je potřeba si uvědomit, že to není obyčejná kniha a že muselo trvat sakra dlouho, než se dala dohromady.
TIP: Zapátrejte na heureka.cz, pár knihkupectví nabízí tuhle knihu za cenu kolem tisícovky (například mé oblíbené Dobré knihy za 1067kč, což už zní sympatičtěji, než patnáct stovek).

Jak bych to shrnula.. Jsem ASOIAF fanoušek. Velký fanoušek. Koupě téhle knihy rozhodně nelituju a myslím si, že žádnému správnému fanouškovi Hry o trůny by doma chybět neměla.

Plánujete si tohoto průvodce Západozemím pořídit? :)
Říjen je na knižní novinky snad ještě lákavější, než září! Ukážu vám tedy knihy, na které se opravdu moc těším a taky ty, které bych si jednou chtěla přečíst, ale moc na ně nepospíchám, nebo jak jinak to říct :)Kořist - Andrew Fukuda

Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.
Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý, jako svět, který opustili.
Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…


Vytoužený - Julie Kenner

Pro fanoušky Padesáti odstínů šedi a především Stark Trilogy přichází další nová erotická série o třech mocných a záhadných mužích a krásných ženách, které je umí dostat na kolena, a o stravující vášni, která je spojuje.
V prvním dílu s názvem Vytoužený Angelina ztrácí jediného člověka na celém světě, který ji znal a rozuměl jí - strýčka Jahna. Jako dospívající dívce jí zemřela sestra a ona pak trávila většinu času se strýcem. Tři chlapci, které vychovával – Evan, Tyler a Cole – ho také silně postrádají. Angelina si už dlouho myslí na Evana - od první chvíle, kdy ho uviděla, ale on její city neopětuje.
Byl vším, po čem jsem toužila, co jsem si zoufale přála – a vším, co jsem nikdy nemohla mít.
Nebo je všechno jinak? Angelina má svá tajemství. Udělala věci, které by ráda vzala zpět. Angelinou vytoužený Evan rovněž něco skrývá a právě jeho tajemství je tím důvodem, proč se celou dobu od ní držel dál. Teď, když strýc zemřel, se Evan musí rozhodnout. Jejich vzájemná přitažlivost se však nedá zapřít – a pokušení se někdy nedá odolat. Jenže jim zbývají pouhé tři týdny – tři týdny žhavého sexu.
Od chvíle, kdy jsme se dotkli jeden druhého, nás stravovala vášeň. A já jsem věděla, že od teď už nikdy nebudu stejná.Saeculum - Ursula Poznanski

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako
výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí
na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně?

Nechá je les vůbec odejít?Elusion - Claudia Gabel, Cheryl Klam

Chcete žít v bezproblémovém světě, kde se splní každé vaše přání? Chcete mít možnost vybrat si libovolné místo na Zemi či ve Vesmíru a v okamžiku se tam ocitnout? Chcete zapomenout na svůj reálný život a dělat si, cokoli jen chcete? V tom případě vítejte v Elusion – v dokonalém virtuálním světě.
Regan byla vždy velkou zastánkyní Elusion, ještě aby ne – její otec tento nový svět naprogramoval a její nejlepší kamarád Patrick teď řídí firmu, která tuto snovou virtuální realitu vydává. Avšak od otcovy nečekané smrti do Elusion nevstoupila. Navíc se začínají šířit zvěsti, že celý program není tak bezpečný, jak tvrdí oficiální představitelé firmy. A tvrzení o návykovosti a nebezpečnosti přicházejí i z velmi důvěryhodných zdrojů – například od Joshe, absolventa vojenské akademie a skvělého programátora. Regan se pustí do osobního vyšetřování a postupně odhaluje spletitou síť lží a tajemství. A zjistí, že bude muset volit mezi láskou a věrností… a její rozhodnutí ovlivní životy milionů lidí.

Fantastický příběh z blízké budoucnosti o svůdné povaze virtuálního světa, v němž můžete uskutečnit všechno, co chcete.101 mandal pro krásný den

Mandala znamená kruh, nebo dokonce magický kruh. A právě v téhle knížce najdete 101 takových magických obrazců, které čekají na vaši fantazii a hromadu barevných pastelek či fixů. Vybarvěte si každý den jednu a vtiskněte jí docela jinou tvář! Doveďte je k dokonalosti a svou duši vstříc harmonii. Jakými obrázky se tato kniha bude nakonec hemžit, je jen a jen na vás. Taková mandala se pak může stát mapou celého vašeho duševního světa…
A pokud se vám některá mandala obzvlášť zalíbí, můžete si ji díky perforovaným stránkám pohodlně vytrhnout! Přejeme hodně trpělivosti a pečlivě ořezané pastelky :)


Pekáč buchet - Kateřina Petrusová

ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.
 Roštěnka - Alice Clayton

V pokračování Nabíječe se vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava... ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu – po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení „láska i hory přenáší“. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje!
Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády jejich přátel poskytují dostatečné rozptýlení, čekají nástrahy dlouhodobých vztahů i na ně. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem „co oči nevidí, to srdce nebolí“, dokážou se tomu ale vyhnout?Král - J. R. Ward

Wrath, syn Wrathův, po staletí odmítal převzít po svém otci trůn krále upírů, ale nakonec se ho ujal - s pomocí své milované ženy Beth. I když ho koruna tíží neméně než královské povinnosti, vykonává svou funkci poctivě a zvládá i svou slepotu. Jenomže válka s Vyhlazovací společností neustává, upíří aristokracie spolu s Bandou bídáků plánuje převrat a Wrathovi nezbývá, než všechno riskovat a nebezpečím čelit. K tomu ještě čelí osobním problémům - Beth chce dítě, ale Wrath reaguje úplně jinak, než by si přála. Zvítězí spravedlnost a pravá láska? Další část románové ságy Bratrstvo černé dýky si nezadá s předchozími díly - čeká vás napětí, láska, vášeň i skvěle vykonstruovaný příběh.
Rytíř Sedmi království - George R. R. Martin

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk, co vypil truňk? Je totiž hodně nízkého rodu a ke svému rytířství přišel, sám neví jak.
Zemí stále zmítají následky dynastické roztržky, vládnoucí rody spřádají intriky a nikdo pořádně neví, jestli vládne král, anebo jeho Ruka, lord Krvevran s pověstí černokněžníka, který má všude svoje špehy. Ser Duncan je trochu naivní mladík, který bere rytířskou čest až příliš vážně a všechno raději řeší selským rozumem a silou svalů svého nadměrně narostlého těla. Ale je těžko se do mocenských pletich nezamotat, když jej na cestách provází panoš Egg, který je něčím víc, než se zdá být.
Trojice propojených novel George R. R. Martina, zasazená do doby před dějem Hry o trůny, nabízí všechno, co jeho světově proslulá sága, jen v sevřenějším a údernějším balení. Všechny tři příběhy vycházejí společně vůbec poprvé a navíc dříve než v USA. Za zmínku stojí i skvělý překlad Richarda Podaného.Hra o trůny - Prostorový průvodce Západozemím

Tento unikátní 3D průvodce, inspirovaný cenou Emmy ověnčeným seriálem HBO Hra o trůny, vezme čtenáře na vzrušující cestu do světa Západozemí. Naleznete zde neuvěřitelné trojrozměrné ztvárnění klíčových míst, včetně Zimohradu, Králova přístaviště a Zdi, a setkáte se v ní i s dalšími věhlasnými ikonami této fantasy série, jako jsou zlovlci, bílí chodci a draci. Úchvatná a fascinující Hra o trůny: Prostorový průvodce po Západozemí je naprostou nezbytností pro každého fanouška tohoto fenoménu.

Video :)
***

Kniha Hon se mi moc nelíbila - nápad jako takový dobrý, ale provedení bylo dost divné. Přesto mě zajímá, jak to bude pokračovat dál, proto bych si ráda přečetla i Kořist. Třeba se autor zlepšil, kdo ví :)Všichni víte, že mám ráda romány, i ty erotické. Pro mě je to super odreagování, když fakt potřebuju vypnout a netoužím po nějakém hlubokém příběhu a myšlenkách. První dva díly Stark trilogy se mi od autorky J.Kenner líbily (ve srovnání s jinejma eroťárnama), takže po Vytouženém asi sáhnu.
Saeculum má velmi zajímavou anotaci, navíc mě autorka už u Erebose přesvědčila, že prostě umí.
Elusion mě nalákalo svou obálkou, přiznám se, že jsem si anotaci přečetla až teď při psaní tohoto článku :D Jsem si jistá, že jako u ostatních CooBoo knih budu buď velmi nadšená, nebo velmi zklamaná, tak uvidíme.
101 mandal pro krásný den... Co dodat. Ráda vybarvuju :)

A teď ty knihy, na které se těším už kdovíjak dlouho!

K Pekáči buchet nemusím vůbec nic dodávat, protože Kateřina Petrusová. Kdo jste od ní něco četl, tak už předem víte, že Pekáč bude bomba, navíc má hrozně milou anotaci :3
Nabíječ je naprosto úžasnej, takže Roštěnku si musím taky přečíst. Zatím teda nevím, co přesně čekat, protože dost libí říká, že je slabší, než Nabíječ.. Ale nebudu skeptická, nechám se překvapit.
Král. Král!! Konečně! Bratrstvo černé dýky jsem objevila myslím v dubnu a během dvou měsíců jsem přelouskala všech jedenáct dílů. Čekání na Krále bylo fakt děsný, ale konečně jsem se dočkala. Zítra by mi měl přijít <3
K Rytíři Sedmi království nemusím nic dodávat, tuhle knihu si chce přečíst každý Martinův fanoušek :)
A to nejlepší nakonec - Prostorový průvodce Západozemím. Tahle "kniha" měla vyjít v červenci. Pak že prý srpnu. Pak v každém eshopu měli, že naskladnění bude až koncem října. Dneska jsem mrkla a na Dobrých knihách ji už mají :) Rozhodně mám v plánu si Průvodce koupit, ale do objednávky přihodím nějaké další novější knihy, ať mi nechodí 72785278289378 balíčků za měsíc, takže samostatný článek o téhle knize čekejte tak po půlce října!


Jaké říjnové novinky zaujaly vás? :)