Vánoce u nás doma

Nejhorší
Vánoce
jaký
jsem
kdy
zažila.
FAKT!

Ale rozhodla jsem se, že ty negativní věci vynechám a napíšu vám jen o těch pozitivních :)


První vánoční dárek jsem dostala už 15.12. V knihkupectví jsem pokukovala po knize Saeculum, fakt dlouho jsem nad ní stála a rozhodovala se, ale nakonec jsem si řekla, že takhle před vánocema nebudu utrácet a nechala jsem ji tam. V autobuse jsem pak četla na mobilu blogy a co nevidím... Vyhrála jsem soutěž o Saeculum na blogu Creepy Chill! Radost mi to udělalo obrovskou a fakt se těším, až mi kniha přijde <3

21.12. jsme jeli na Vánoce k babičce, kde jsme se setkali i se strýcem a tetou. Celý život s rodinou z mamky strany slavíme dříve (většinou 23.12., ale protože teta musela v úterý do práce, dali jsme si už neděli), abychom o Vánocích a o svátcích mohli být všichni doma a užívat si zasloužené pohody.

22. byl normální den, úklid, další pečení, zase úklid.
A 23. nastala katastrofa!

Ani se neptejte, co se to u nás doma děje...
Ucpalo se umyvadlo, brácha to prošťouch zvonem. Nahozená celá koupelna. Šel prošťouchnout i vanu, ta taky hodně blbě odtíkala. Šťouchá, šťouchá... Najednou hromada vody. Rozebral vanu, hned v té první trubce nic nebylo, takže to musí být až v těch dalších, které jsou zadělané v zemi a do kterých se normální člověk nedostane.
Volám tátovi, ať mi na někoho pošle číslo. Volám pánovi. Představí se "tady nikdo nebydlí". Prý nemá čas, už nic nedělá, protože má nervy v kýblu. A tátu prý uškrtí, za to, že mi dal číslo. Milej člověk.
Máma volala sestře, ať ji pošle číslo na jinýho pána. Tak doufáme, že ten čas mít bude.
...
Druhý instalatér nemá čas, takže budeme minimálně do soboty bez vany :D :(
...
Táta je hrdina! <3
Přišel, spravil, odešel!


Překopírovala jsem vám to sem z FB (pro ty z vás, kteří mě tam nesledujete), jsem pořád nějaká líná a nechtělo se mi to psát znovu :D

A pak už konečně Štědrý den. A další uklízení, po úterní katastrofě :D

Krátce po poledni se u nás zastavil táta, se kterým jsem si předali dárky a dali jsme si kafe. Brácha chudák nic nedostal, protože jak jsem se s mamkou dozvěděly, 10.12. brácha omylem podpálil dílnu, takže táta pořád dost zuřil :D Teda vlastně něco dostal... Táta vyfotil tu katastrofu, kterou brácha napáchal, dvě fotky vytisknul a zarámoval mu je.

Kolem třetí hodiny jsem se vypravili k babičce, před pátou jsme návštěvu ukončili a vypravili jsme se k dědovi.
O těchto dvou návtěvách se víc rozepisovat nebudu, protože by tu padala mnohem horší slova, než jen passy :)


Večer už jsme měli jen sami pro sebe. Maminka dosmažila řízky, všichni jsme se nabaštili a pak jsme se nemohli vůbec hnout. Tedy spíš jen já s mamkou, předchozí dva dny jsme nejedly (doslova, v pondělí jsem měla oběd, v úterý 7 kokosek a ve středu přes den vůbec nic, až večeři), takže to byl dost nápor na žaludek.
Rozdání a rozbalení všech dárků nám trvalo přes dvě hodiny a musím říct, že jsem si je náležitě užila. Naše maminka byla fakt nejvíc šťastná a spokojená.

Ještě přidám z rozbalování jednu perličku, i když takhle napsaně to asi moc nevyzní... Máma, když mě a bráchovi chce dát peníze, tak je k něčemu zabalí. Gumičkou na balíček pistácií, obmotá je kolem zapalovače... A brácha peníze dostává klasicky každý rok připevněné gumičkou k Monsteru. Jinak tomu nebylo ani letos :)
Podala jsem mu jeden Monster, rozbalil... Při rozbalení se mu gumička sesunula v papíře, takže jsme ho musely upozornit, ať papír nemuchlá, že tam ještě něco má. Měl tam 1000kč.
O chvíli později jsem mu předávala další Monster (logicky to šlo poznat už podle tvaru). Teď už byl opatrnější a trochu roztrhnul papír, aby viděl, jestli tam taky něco je. Bylo. Začal mamce hrozně moc děkovat, že tolik nemusela... A pak papír rozbalil uplně. Co tam bylo? Místo 1000kč jen stovka :D
Takováhla blbost nám zajistila deset minut smíchu, při kterém jsme všichni brečeli :D
Brácha to následně okomentoval, že "Ste blbý", "No já jako první viděl tu jedničku, tak jsem myslel..." a "Tak tohle mě fakt dostalo".

Já si taky samozřejmě nezapomněla rozbalit dárek od Knižíška a dárky od Verči a Davida. Den se mi o hodně vylepšil a ty negativní věci trochu ustoupily do pozadí, i když na ně bohužel nikdy nezapomenu.

25. jsem pod stromečkem objevila ještě jeden větší dárek, Ježíšek prý zapomněl. Byl tam polštář, takže zůstal celkem velký kus papíru... Jak to s ním dopadlo?


Další den jí už ale papír asi vadil, tak ho počůrala :D To jsem vám radši nefotila, snad to oceníte!

Dopoledne se pak ještě zastavila s Ježíškem prateta a byl konec.Článek o tom co všechno jsem dostala napíšu až v úterý. Dostala jsem totiž několik placatých obálek a zítra se chystám na nákupy, tak abych nemusela psát dvakrát podobné články :)

Doufám, že jste všichni měli krásné dárky, že jste dostali hromadu krásných dárečků a že vás taky pěkně bolí bříška! :)

0 komentářů:

Okomentovat