Kořist - Andrew Fukuda

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí… Druhý díl strhující trilogie od Andrewa Fukudy.


Abych byla upřímná, první díl Hon mě moc nezaujal. Nápad velmi dobrý, ale zpracování Fukuda nevychytal. Kořist jsem se rozhodla přečíst ze dvou důvodů - jednak nemám ráda nedočtené série a jednak mě zajímalo, jestli se autor zlepšil. Musím přiznat, že od koupě jsem měsíc a půl se čtením odolávala, bála jsem se. Byl můj strach oprávněný?

Kořist začíná tam, kde Hon skončil. Ze začátku je Kořist celkem nudná, ale když překonáte prvních pár desítek stran, zlepší se to. Zlepší se to tak moc, až jsem si říkala, jestli náhodou v psaní nepokračoval někdo jiný. V knize najednou bylo to, co prvnímu (a i začátku druhému) dílu chybí - akce, napětí a poměrně dobrá zápletka.

Chování hlavních hrdinů (zejména Gena) se od prvního dílu nijak nezměnilo. V jednu chvíli máte pocit, že konečně dospěl, ale pak najednou udělá naprosto nelogické rozhodnutí, díky kterému si chcete vytrhat všechny vlasy. Nelogických, nedomyšlených věcí je v knize pořád dost, naštěstí v menší míře než v prvním dílu, a hlavně - pokud je čtenář překousl v prvním dílu, nebude problém je "vyignorovat" i v Kořisti.

Přestože Kořist považuju za průměrnou knihu, velmi snadno se četla. Ze začátku sice může trvat, než se do Fukudova stylu psaní začtete, ale jakmile se to stane, nedokážete se odtrhnout (já osobně ji přečetla za večer).

Kořist si určitě přečtěte, i pokud se vám Hon nelíbil (logicky ji ale nečtěte, pokud jste si nepřečetli první díl). Andrew Fukuda totiž jako jeden z mála dokázal, že pokračování sérií mohou být lepší než první díl.

3/5
***

Kořist (The Prey)
Hon (The Hunt #2)
Andrew Fukuda
Rok vydání: 2014
Počet stran: 344
Nakladatel: Fragment
Překlad: Jakub Kalina

0 komentářů:

Okomentovat