Čím podaruji maminku na Vánoce

Ahoj všem! Nebudu jako ostatní sepisovat tipy na dárky pro mámu/tátu/sourozence/knihomola, ale stejně jako před rokem vám ukážu, co konkrétně nadělím já. Ukážu vám dárky jen pro svoji maminku, protože pro mužskou část rodiny ještě nic nemám (ale stejně jako každý rok skončím u svetru/trička, jídla a lahve něčeho dobrého pro tátu; pro bráchu nevím zatím vůbec, doufám, že mě o víkendu něco napadne, abych mohla ještě narychlo něco objednat).

Už pár let máme s bráchou dohodu, že já nakoupím pro mamku a tátu dárky a on mi přispěje penězi. Všichni víme, jak na tom jsou muži s nakupováním dárků, takže tohle je pro nás to nejlepší možné řešení :D


Moje maminka miluje sladkosti. Jsem si jistá, že pokud by to šlo, tak by nejedla nic jiného :) Každý rok se jí snažím nadělit něco málo jejích oblíbených mňamek a letos tomu nebude jinak. Možná si dost lidí řekne, že "Jídlo, co je to za blbej dárek", ale ze zkušeností vím, že i mňamky dokáží potěšit mnohem víc, než dárek, který nebude mít využití a na který se bude jen prášit.


Mamka už pár let sbírá slony a doma jich mám už dobrých pár stovek (nekupuje si je sama, ale dostává je). Jakákoliv maličkost se slonem ji dokáže potěšit. Z ebay jsem jí objednala tři washi pásky se slony, tři slony na krk a jednoho na klíče. Všechno to jsou drobnosti za pár korun, o kterých vím, že jí udělají fakt velkou radost (teď už objednání z ebay nestíháte, ale pokud byste si tam něco vybrali na příští rok, nezapomeňte objednat už v létě, dodání může být opravdu dlouhé, zvlášť teď před vánoci). V trafice jsem taky objevila zapalovače se slonem (i když je trochu zdeformovanej, ale co, je to slon :D) a v knihkupectví pak sloní magnetickou záložku. Krabička nahoře je voňavka Bruno Banani - před rokem ji dostala v 20ml verzi od dědy a ta vůně je opravdu nádherná a vydrží déle, než parfémy za tisíce.
No a to vlevo dole je pouzdro na knihu :) Objevila jsem ho na fler.cz, konkrétně u prodejce Freesia violet. Pouzdro je z krásného a pevného materiálu, tak doufám, že mamce hodně dlouho poslouží.


A jaký je ten nejlepší dárek pro knihomola? Knihy. Hromada knih!
Moje maminka je technikou nepolíbená a počítač neumí ani vypnout. Jednou mě ale poprosila, ať jí otevřu nějaké knihkupectví, aby se mohla podívat na nějaké levné knihy. Za třičtvrtě roku se s počítačem nenaučila a vypnout ho pořád neumí, ale na Buxu a Dobrých knihách zvládne brouzdat klidně šest hodin v kuse :D Občas jí něco objednám, ale spíš si knihy zapisuje na papír s tím, že si je vypůjčí v knihovně, nebo počká pár let, než je zlevní. Mamka si knihu nad 200kč koupí opravdu výjimečně.
No a tak jsem jako správná dcera popadla její "wishlist" a něco jsem jí sehnala :D Asi tak polovina knih je z různých slev a výprodejů, které jsem na netu narazila, čtyři díly ze série Merde jsou z bazaru a čtyři knihy tedy za plnou cenu. Nezdá se to, ale nakonec to tak draho nevyšlo :)

Dokonalou chuť jsem původně koupila sobě, ale uvědomila jsem si, že z ní mamka bude mít mnohem větší radost a měla by tedy být první, kdo ji přečte. Nahoře vidíte Mandaly, koupila jsem mamce její vlastní, protože je učitelka (mimo jiné výtvarky) a věřím, že když nebude mít s dětma co dělat, tak jim to namnoží a nechá je vybarvovat :)
Žádnou z těchto knih jsem nečetla, takže vám bohužel nemůžu říct, jestli jsou dobré, ale třeba i tak získáte menší inspiraci - jak už jsem napsala, tyhle knihy si "vybrala" moje maminka sama, nejčastěji čte různé romány, detektivky a pokud je to z prostředí Francie, ideálně z Provence? Pak je jí uplně jedno, o jaký jde žánr :)


Co pod stromeček nadělíte vašim blízkým vy? :)

0 komentářů:

Okomentovat