Hra o trůny - Prostorový průvodce Západozemím

Teoreticky by tato recenze mohla obsahovat jen jedno slovo - OMG!


Po tomhle průvodci jsem začala toužit někdy na konci května, kdy jsem zjistila, že má vyjít. Se samotným vydáním to bylo trochu složitější a hodně se přesouvalo (nejdřív prý v červenci, pak teda v srpnu, nakonec byl uveden snad listopad, ale naštěstí jsem se dočkala už teď v říjnu).
V knihkupectví mě nejdřív trochu zarazil, protože celý byl v průhleném obalu - nevím, jak to víc přiblížit, jako když si třeba v Lidlu chcete koupit nějakou hadru na sebe, tak jsou v obalu - jenže si ten obal představte takovej větší, slabej a lacinej. Chci tím říct, že prvotní "vzhled" týhle knížky mě zarazil, protože to nevypadalo vůbec hezky, když vezmete, kolik stojí. Podle mě by si tahle kniha zasloužila pěknou krabici, co které by se zasunula, pak by navíc byla v bezpečí až do skonání světů, protože s krabicí se přece jen vyhnete nějakému poškození. Je to asi drobnost, ale mě by hodně potěšila. No nedá se nic dělat :)


Knihou můžete buď normálně listovat (listovat je divný slovo, když má jen pět stran), nebo si jí celou rozložit do podoby mapy. Abyste to ale zvládli a knihu nepoškodili, musíte si nejdříve nastudovat návod, který je ke knize přiložen. Není to nic složitého, ale fakt si to pročtěte.


Rozložená kniha v celé své kráse! Vypadá naprosto epicky, ale na pročtení informací a pootvírání doplňkových skládaček doporučuju prohlížet po jednom - tedy "listováním" v knize.


Královo přístaviště, vzadu Dračí kámen a bitva na Černovodě :)


 

před


a potom :D
Obrázkově by to mohlo stačit, ať máte taky co objevovat :-)

Cena téhle knihy je dost vysoko - 1499kč. Může se to zdát moc, ale je potřeba si uvědomit, že to není obyčejná kniha a že muselo trvat sakra dlouho, než se dala dohromady.
TIP: Zapátrejte na heureka.cz, pár knihkupectví nabízí tuhle knihu za cenu kolem tisícovky (například mé oblíbené Dobré knihy za 1067kč, což už zní sympatičtěji, než patnáct stovek).

Jak bych to shrnula.. Jsem ASOIAF fanoušek. Velký fanoušek. Koupě téhle knihy rozhodně nelituju a myslím si, že žádnému správnému fanouškovi Hry o trůny by doma chybět neměla.

Plánujete si tohoto průvodce Západozemím pořídit? :)

0 komentářů:

Okomentovat