S touhle výzvou přišla VeeEee a to bych nebyla já, abych se nezapojila, že jo! A taky abych úvodní příspěvek nepsala o dva dny později :D

Cílem je od 23.9. do 20.12.2013 přečíst co nejvíce stran.

V pondělí jsem nepřečetla nic, v úterý jsem přelouskala druhý díl Padlého světa, Životy, které jsme ztratili a dnes Espresoslogii.
Nejdřív jsem přemýšlela, že si udělám seznam knih, které si v rámci této výzvy musím přečíst, ale pak jsem si řekla, že se nebudu do ničeho nutit a knihy si budu vybírat podle nálady. Každopádně doufám, že konečně přelouskám komplet Žambocha a Malaz!

Budu vám sem házet týdenní aktualizace. Tu další ale čekejte až 7.10., příští týden od úterka budu mimo a vrátím se až v pondělí, nepřečtu vůbec nic, takže by nemělo smysl vám sem článek házet. 

Chtěla bych přečíst minimálně 7500 stran, ale nebudu si zas tolik věřit, abych pak nebyla zklamaná, že jsem to nezvládla. V rámci této podzimní výzvy tedy hodlám přečíst 5500 stran.


Počet přečtených stran: 3084

Životy, které jsme ztratili (268/268)
Espressologie (192/192)
Cinder (400/400)
Nadpozemská (360/360)
Zasvěcená (312/312)
Železný král (368/368)
Železná dcera (360/360)
Drakie (296/296)
Útěk (264/264)
Návrat (264/264)
Když jsem si kupovala Kindle, bylo jasné, že k němu musím mít i pouzdro. Požadavek na něj jsem měla jediný - lampička. Pokud budu u knihy usínat, lampičku jednoduše vypnu a spim - žádné zvedání se z postele.
Kindle jsem si tenkrát objednávala z alzy, které neměla na výběr moc pouzder a s lampičkou měli jen jedno, které se mi zalíbilo. Tenkrát mě stálo 699kč, jednalo se o tohle pouzdro.

 


Proč na foce nevidíte lampičku? Protože nefunguje. Nefungovala hned, jak mi pouzdro přišlo, brácha se na ní podíval a vypadlo z něj, že v lampičce chybí drátek, takže fungovat ani nebude. Ok, co nadělám, samotný pouzdro se hodí přece taky, aby se Kindle nemlátil v kabelce ze strany na stranu.
Bohužel ani pouzdro mi nevyhovovalo - Kindle se do něj vsouvá ze strany, kde nemá žádnou zarážku, takže se hodně posouvá, jednou mi i vypadl, když jsem pouzdro neměla zavřené.

Nedávno jsem se nasrala, prohlížela ebay a aliexpress a nakonec jsem našla svého nového favorita, který mi dneska přišel! Pouzdro stálo cca 200kč, vypadá moc pěkně, jen je podle mě škoda, že se snadno otevře.. Kdyby na něm byla třeba obyčejná gumička, jako je na moleskine zápisnících, bylo by úžasný!


 

Spolu s pouzdrem mi přišel i hadřík na čištění a fólie.


Docela mi trvalo, než jsem tam čtečku narvala - nejde o gumu, ale o hodně tvrdý plast, takže jsem i celkem zvědavá, jak to udělám, až ho budu chtít vyndat :D


A když se čtečka zapne a vytáhne se lampička, tak svítí! Vytahuje se dost těžko, zkoušela jsem jí otevřít dvakrát a v obou případech jsem si musela pomoct nůžkama, jinak bych si servala nehet.
Zkoušela jsem jít do komory, kde nemáme okna a vidět na displej je, i když by to samozřejmě mohlo být lepší. Nebude to ale na nějaké dlouhé čtení ve tmě.

Pouzdro jsem zakoupila zde (už ale koukám, že prodejce podražil, já svoje kupovala za $9.99), dorazilo za 24dní od uskutečnění objednávky.

I přes všechny nedostatky myslím, že s ním budu spokojená :)
Projekt pochází z dílny Roxanne.


Jak ses o téhle sérii dozvěděl/a?
Vůbec si nevzpomínám, kdo přesně mi o ní řekl, ale musel to být někdo z larp lidí.

Kolik dílů jsi zatím stihl/a přečíst?
Přečetla jsem oba dva díly, víc jich bohužel nevyšlo :(


Co na tuhle sérii říkáš?
Co bych na ní tak mohla říct.. Je skvělá! Noční klub je první kniha, kterou jsem od Mistra četla a díky těmto knihám jsem se do Kulhánka zamilovala. Neexistuje větší fanynka! :D
Než jsem knihy začala číst, byla jsem trochu skeptická, do té doby jsem současné české autory jakéhokoliv žánru vůbec nečetla.

Který díl z celé série máš nejraději?
To je hrozně těžký, oba díly mají svá pro a proti. Kdybyste mě mučili, tak jasnou odpověď nedostanete.

Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?
Tobiáš. Kdo by neměl rád Tobiáše? A Karolína :)

Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Denisu! Bože, nesnáším jí víc, než všechny hlavní záporáky. Už od první chvíle mi byla strašně nesympatická.

Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Vzhledem k tomu, že české jsou originální...

Která obálka se ti líbí nejvíc?
Obálka druhého dílu, je mnohem víc dárk a ívl!

Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Hned na začátku prvního dílu, když se Tobiáš vrací do Klubu a všechny najde mrtvé.

Někdy na jaře jsem měla v peněžence/na stole/pod stolem/prostě všude hromadu papírků, kam jsem si psala knihy, které mě zaujaly a které bych si chtěla přečíst. Bylo to hrozně nepraktické, takže jsem časem přešla na tabulku v excelu. Jednoduchou, jen ve třech sloupcích - autor, název knihy, datum, kdy vyjde (pokud ještě nevyšla). V srpnu mě už ale přestalo bavit tím rolovat, navíc jsem se v tom začala ztrácet.
Udělala jsem si jinou tabulku, která je podle mého přivedena k dokonalosti! I když třeba moje mamka nechápe, jak se v tom můžu vyznat :)

Takhle vypadá zmenšený na 40 % :D

Abych se v tom orientovala, vše mám rozdělené podle barviček. Šedě jsou knihy, které doma mám, nebo které jsem četla. Modré si chci přečíst. Spoustu zelených jsem nečetla, ale vím, že je doma chci mít. Oranžové nevyšly v ČJ, žluté nevyšly v AJ.


A už jdeme na to. Aby obrázky nebyly obří, ukážu vám nejdřív první dva sloupce, a pak poslední dva. Myslím, že komentář k tomu všemu není vůbec nutný :)Takhle tabulka mi vyhovuje víc, než to všechno cvakat třeba do GR. Jasně, GR je praktičtější, protože se na něj můžu podívat kdekoliv, ale já miluju tabulky. A když vím, že mám někam jet, pár knih si opíšu na papír, takže pak přesně vím, co mám v knihkupectví hledat.

Až budu mít chvilku času (který teď skoro nemám, protože larp už klepe na dveře), udělám si ještě tabulku na ebooky - které ebooky mám, které jsou upirátěné a které jsem si koupila (to abych věděla, jaký můžu-nemůžu někomu poslat).
 
A jak si vedete svůj knižní wishlist vy? :)
Srpen byl... Uff. Zbláznila jsem se. Totálně.