V pátek jsem v rámci knižního maratonu dočetla Delirium a jsem zvědavá na obě pokračování, obě si tedy objednám. Váhám ještě nad Legendou od Marie Lu - když jsem byla naposledy u Dobrovského, doporučila mi ji jedna z prodavaček. Nevim vůbec, čeká mě rozmýšlení, na které mám sakra málo času.

Využijete téhle slevy a objednáte si také nějakou knihu?

EDIT 25.6.2013:
Nakonec jsem si objednala i tu Legendu. Objednávala jsem ve 13:47 na dobírku a už 15:25 mi přišel email, kde jsem byla informována o odeslání balíčku + mi bylo napsané číslo na sledování. Tomu se říká servis!
Ettelëa na blogu odstartovala knižní maraton a já se nakonec rozhodla, že se přidám.

Co, kdy, jak, proč,... vám tady vypisovat opravdu nebudu, nikoho by to nebavilo číst po šestadvacáté (tedy za předpokladu, že sledujete i ostatní blogy, které se do maratonu zapsaly).

Vybrat přesný seznam knih, který chci přečíst, je pro mě nemožné (hodně záleží, v jakém psychickém rozpoložení se právě nacházím), proto si nechávám otevřená vrátka tím, že v pomyslném seznamu uvedu víc knih, ze kterých si pak aktuálně vyberu.

Za 14 dní bych ráda přečetla 9 knih!

A z čeho budu vybírat?


Těchto 12 knih mám momentálně doma (buď v tištěné, nebo elektronické podobě) a chystám se je všechny přečíst. Jak už jsem napsala nahoře, co si nakonec v rámci knižního maratonu přečtu bude záležet na mé náladě, ale rozhodně půjde o knihy z tohoto seznamu.


Tyto knihy mě moc lákají, ale doma je nemám. Pokud si některou z nich do konce maratonu pořídím, určitě si ji ještě během jeho trvání přečtu.

Momentálně mám rozečtené Delirium od Lauren Oliver. Jsem v půlce knihy a svůj knižní maraton odstartuji jejím dočtením. 
Na VotočVohoz jsem sháněla někoho na swap, Peťa se mi ozvala jako jedna z prvních. Jsem teď za to strašně ráda, protože Petra je úžasná slečna, hodně čte, tetuje (!!!) a celkově mámě spoustu podobných zájmů. Mrzí mě, že ode mě bydlí 420km (a bude se stěhovat ještě dál), protože s touhle holkou bych fakt chtěla zajít na kafe. Uvidíme, třeba nám to někdy vyjde :)


Všechny dárečky mi Peťa dala do téhle super infantilní krabičky!


Krásná lososová květina do vlasů mě moc potěšila! Kytky a čelenky jsem začala nosit celkem nedávno, takže jakákoli další se vždycky hodí.
Náušnice mám nejraději peckové a Petra se podle toho řídila. Ty první mám doma nejčastěji (tvarem), ale samé barevné, slonovinová mi chyběla. Malé s kamínkem žádné nemám, takže jsem za ně ráda. Nepochopila jsem ten třetí pár - to se teď takhle nosí? Jedna menší, jedna větší a ještě jiné barvy? :D
Sponky do vlasů se hodí, mám jich velkou spotřebu (stejně jako gumiček), vždycky se někam ztratí.


V krabičce s papouškem jsem dostala několik vzorečků a Kašmír masku na vlasy. Těším se, až ji použiju - s maskami na vlasy nemám žádné zkušenosti, tahle bude moje první.
Vlhčené kapesníčky v tomhle počasí ocení snad každý :)
Petře jsem sice psala, že laky na nehty preferuji od značky Essence, ale to jí nevadilo a koupila mi nové Colorama laky od Maybelline. Navíc v krásných barvách, které doma nemám. (V DM jsem si v sobotu musela pořídit další 4 barvy, jsou skvělé! Kam se hrabe Essence.)
To černé pod laky je rtěnka Mary Kay v krásné tmavě červené barvě. Ze začátku jsem z ní byla nadšená, barva je to nádherná. Po vyzkoušení přešlo nadšení v rozpačitost, ta barva mi vůbec nesedí. Je třpytkatá, takže na světle/slunci vypadá skoro až červeně (klasická červená mi nesluší). Pořád mi to vrtalo hlavou, tak jsem ji vyzkoušela i večer na umělém světle. A hele, ta barva není zas tak špatná! Přes den jí nevyužiju, na večer ale bude skvělá. Značku Mary Kay jsem navíc dlouho chtěla vyzkoušet.
Dermacol sprcháč má vůni tak nádhernou, že si budu muset pořídit stejné tělové mléko!


Na bloky, zápisníky, samolepky, zdobítka a podobné blbosti jsem ujetá, takže rozhodně potěšil - tím spíš, že mi ho Peťa vyzdobila na památku.
Samolepek mám velkou spotřebu, další do zásoby se hodí.
Záložka do knihy je krásná a navíc mi, stejně jako blok, bude připomínat Peťu, která Egypt zbožňuje.
No a komiks s Batmanem, protože jsem se přiznala, že žádný komiks jsem ještě nečetla. Je super a asi vím, co začnu sbírat :)


Kondicionér a šátek mi byly zakoupeny přes VV (ne, nevadí mi šátek z VV, sama občas nakupuji jak tam, tak v sekáčích).
Bohužel oba musím zařadit do propadáků.
Šátek je krásný materiálem a barvou. Co se mi ale těžce nelíbí jsou ty tečky na něm udělané fixou! Neudělala je tam teda Peťa - kupovala ho od holčiny, která ho zas koupila na fleru. Těžko teda říct, která z nich je jejich strůjcem.
Kondicionér je značky, kterou jsem ještě nezkoušela, bohužel ale dorazil skoro prázdný (balíček jsem rozbalovala večer před lampičkou, díky tomu jsem to zjistila).


Každá pohádka má ale svůj happy end a Peťa mě nechtěla nechat smutnit. Poslala mi za ten kondicionér náhradu (přestože nemusela, i bez kondicionéru přesáhla domluvenou částku).


"Omluvný" balíček mi odeslala v pondělí a v úterý ráno jsem ho měla doma. Pustila jsem se do něj hned, jak se za pošťačkou zavřely dveře :)
Uvnitř jsem našla košíček a sušené kytky, které naprosto božsky voní. Další sadu samolepek (budu mít zásobu na rok dopředu!). Opět náušnice s kamínky, tentokrát větší. Žlutooranžová stužka, která se bude super hodit na moje DIY počiny. No a nakonec krém nad ruce od Dermacolu. Je naprosto skvělý, zbožňuju ho! Určitě se stane mojí stálicí, kterou budu kupovat pravidelně.

Swap s Peťou mě moc bavil, líbí se mi a doufám, že si v budoucnu zas nějaký balíček vyměníme! :))))))))
Dohodnutá cena swapu byla 600kč, ale obě jsme přetáhly.

O balíčku, který jsem odeslala já si můžete přečíst na http://pearl-keepthefaith.blogspot.cz/2013/06/swap-s-majdou.html
A dnes přidávám ještě druhý tag, který jsem před několika dny objevila u Plum a který se díky tomu na českých blozích velmi rozmohl :)

1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?
Jak se to vezme. Celkem pravidelně koukám na zprávy a ČT24, když se něco děje. Když je nuda, tak samozřejmě AZkvíz, Taxík, občas Všechnopárty, Show Jana Krause, nebo se podívám na Polhreicha. A ještě teda když aktuálně běží Československo má talent, to mě dost baví.
České seriály nevyhledávám, nebaví mě. Ale například v takové Ordinaci mám celkem přehled, protože na ni kouká maminka.
Filmy a seriály si vždycky někde upirátím, nesnáším český dabing (samozřejmě se najde pár výjimek, kde je super - Simpsonovi, Červený trpaslík, Futurama,..).
Koukám na hodně seriálů a hodně jich mám oblíbených - proto se tu o nich nebudu rozepisovat a v budoucnu jim věnuju samostatný článek články.

2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?
Nevařím, neumím to a asi nikdy umět nebudu, jsem na to celkem levá. Jednoduché věci uvařit zvládnu (brambory, rýže, těstoviny, řízky, čína, atd..), ale udělat třeba polévku nebo omáčku? To snad radši ne.
Nejoblíbenějších jídel mám několik - sýrovou pizzu, bramborovou kaši, ryby, pečené kuře s rýží, gnocchi s kari/nivovou omáčkou. Z dezertů pak brownies nebo muffiny :)

3. Vysněné povolání?
V dětství bych odpověděla, že buď princeznou, nebo popelářem :) Teď nevím, nikdy jsem nad tím už nepřemýšlela.

4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?
V angličtině mám obrovskou slovní zásobu, ale bojím se mluvit/psát. Rusky bych se domluvila (co se jednoduchých věcí týče). Z francouzštiny, němčiny a latiny mám základy.
Chtěla bych se přestat bát mluvit anglicky, což nebude moc snadné. Ruštinu chci vypilovat na co nejvyšší úroveň, protože to je překrásný jazyk. Tyhle dva umět perfektně by mi stačilo.
(ještě bych chtěla ovládat klingonštinu :D)

5. Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za makeup?
Za kočku. Jsem schopna za ni utratit obrovské částky, jen aby měla všechno potřebné. Mám ji skoro půl roku a utratila jsem za ni víc, než za sebe :)
Na dalším místě by byly knihy.

6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?
Jak kdy, jak kde. Jsem spíše introvert (ačkoli by to o mně nikdo neřekl), takže mi často ve společnosti trvá, než se rozkoukám a rozmluvím, ale když se to stane, seznámím se ráda s každým.

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?
Denně si přečíst noviny, blogy a twitter je pro mě takový rituál před spaním. Pokud nejsem opravdu unavená, tak nikdy nevynechám.
Knihy (v posledních měsících díky čtečce spíše ty elektronické) miluju a neobešla bych se bez nich. Čtu vždy, když mám chvilku volna (pokud mě zrovna nebolí oči:)). Přečtu si všechno, co mě zaujme, na žánru nezáleží. Pokud ze mě ale někdo chce dostat nějaký konkrétní žánr, vždy odpovídám, že "české sci-fi". Jiří Kulhánek je můj nejmilejší spisovatel, jeho knihy bych mohla číst pořád dokola. Nově teď objevuji Miroslava Žambocha a nemohu se dočkat nové knihy od Františka Kotlety.

8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?
Nejlepší asi spolehlivost.
Nejhorší - vždy mám rozděláno spoustu věcí najednou, neumím s něčím začít a dotáhnout to v kuse do konce. A pak ještě netrpělivost.

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost
Jednoznačně komorní společnost. Radši budu trávit večer s pár přáteli někde v klidu, než v baru/na diskotéce/.. Klid mám ráda, uplně nejraději jsem sama doma. Ale samozřejmě to občas chce změnu a já nějaký ten večer v hospodě překousnu :)

10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?
Blogovat jsem začala právě proto, abych volný čas něčím zaplácla. Hodně čtu, ale číst v průměru 6+ hodin denně není pro oči nejlepší. Proto bloguju :)
Na tento tag jsem narazila u Petulane.

1. Jsou tvé vlasy od přírody rovné nebo vlnité?
Těžko říct - když si vlasy umyju a nechám volně uschnout, zůstanou krásně vlnité. Jakmile je učešu, částečně se narovnají. Takže něco mezi.

2. Barvíš si vlasy a jak často chodíš ke kadeřníkovi?
Barvit vlasy jsem si začala v roce 2007. Barvila jsem hnědou, jen abych si svojí barvu oživila. 2009 začalo moje "dárk a ívl" období a na vlasy jsem plácla černou barvu. Ke konci roku mě to přestalo bavit a nechala jsem si jí od kadeřnice stáhnout na tmavě hnědou. V červenci 2011 jsem doma vyzkoušela LUSH hennu, od té doby jsem nijak s barvou vlasů neexperimentovala.
U kadeřnice jsem byla v prosinci 2009 a pak až dnes, 12.6.2013, takže se nedá říct, že bych ke kadeřnici chodila nějak pravidelně (minulý čas, protože se v tom hodlám polepšit, momentálně jsem objednaná na konec srpna).
Jsem ráda, že jsem k ní dnes zašla - vlasy jsem měla strašně zničené a kvůli tomu se mi už rok a půl nezměnila délka. Kadeřnice mi dnes ostříhala 25-40cm, vlasy mám nyní po lopatky.

3. Nosíš ten samý účes každý den, nebo si s vlasy vyhraješ?
Ráno vstanu, učešu se a vlasy sepnu skřipcem, dám je do culíku, nebo nechám volně. Nijak si s účesy nehraju.

4. Děláš si vlastní manikúru a pedikůru nebo chodíš do salonu?
Obojí si dělám sama, v salonu jsem nikdy nebyla a v budoucnu to ani neplánuji.

5. Jak často měníš laky na nehtech?
Často, víc jak 3 dny mi žádná barva nevydrží, začne mě nudit a chci jinou.

6. Lakuješ si nehty na nohou jen v létě, nebo i v zimě?
Nikdy jsem si je nelakovala.

7. Jak dlouho ti ráno trvá, než se nalíčíš?
15 minut, pokud se líčím vším.

8. Líčíš první oči nebo používáš makeup?
Jako první používám makeup.

9. Sbíráš makeup, nebo kupuješ jen to, co potřebuješ?
Z oblasti dekorativní kosmetiky sbírám jen rtěnky a balzámy na rty. Z ostatních druhů mám jen pár kousků, které využívám.
Ještě tak rok zpátky jsem toho měla spoustu - moc makeupů, pudrů, stínů, prostě všeho. Přišlo mi to zbytečné, navíc bych stejně nestíhala spotřebovat, tak jsem se naprosté většiny zbavila a nechala si přibližně třetinu, kterou využívám.

10. Jak často nosíš umělé řasy?
Nenosím, nikdy jsem je neměla a nikdy je ani neplánuji vyzkoušet (možná bych svolila jedině na nějaké krátké focení).

11. Líčíš se každý den?
Ne, líčím se 4x týdně.

12. Líčíš se i v případě, kdy jsi celý den doma s rodinou?
K čemu? :)

13. Vyšla bys někdy z domu bez makeupu?
Nedělá mi to problém, do hospody/školy/práce/... jdu občas nenalíčená. Líčím se pro sebe, pro svůj dobrý pocit. Když se mi nechce, tak se prostě nenalíčím, ostatním to může být jedno :)

14. Kolik drahých výrobků vlastníš?
Na tuhle otázku nemůžu moc dobře odpovědět.. Je drahý makeup za 750kč, když mi vydrží rok a půl? Je drahý pudr za 700kč, když mi vydrží dva roky?
Když si koupím třeba makeup za tři stovky v drogérii a během osmnácti měsíců potřebuji dva, dostanu se skoro na těch 750kč. Co je tedy znamená "drahé"?

15. Plánuješ si denně oblečení?
Ne, vždy se rozhoduji až ráno.
Kdysi jsem to zkoušela, ale vždycky ráno jsem outfit stejně změnila, takže jsem se na to vykašlala - pro mě je takové plánování ztrátou času.
Oblečení už plánuji jen na nějaké důležité události.

16. Jak často střídáš kabelky?
Mám čtyři kousky, které střídám celkem často. Ostatní (kabelek mám hodně, určitě se tu o nich objeví článek) se ale snažím nezanedbávat a občas je taky provětrám :)

17. Kdy vstáváš a v kolik chodíš spát?
Ve všední dny vstávám 5-7 hod, o víkendu jsem schopna psát do oběda (hodně záleží na tom, kolik jsem toho naspala za předchozí dny).
Spát chodím 23-03 hod podle toho, jak moc jsem unavená a jestli nemám rozdělanou práci/rozečtenou knihu.

18. Jak často/kdy cvičíš?
Ehm... :D Chtěla bych pravidelně, ale často mi to nevyjde. Když ale mám čas, zacvičím si něco z p90x, na rozdíl třeba od Jillian mě to fakt baví a neunavuje.
Jinak tedy hodně hodně hodně chodím, to je přece taky cvičení, ne?

19. Pravák/Levák?
Pravák.

20. Jak jsi vysoká?
162cm - podle mě ideální výška, mohu si dovolit jakoukoliv výšku podpatků.
Smůla je, že mám štěstí na vysoké muže. Ex měl 186cm, a jeden "snad budoucí přítel" má ještě víc.

21. Kolika mluvíš jazyky?
Tak samozřejmě umím česky. Jako další bych pak zařadila angličtinu - mám velkou slovní zásobu, seriály a filmy v originále jsou samozřejmostí, spoustu knih jsem v angličtině už také přečetla. Bojím se ale mluvit (a psát), což je docela problém.
Na další místo bych zařadila ruštinu, učila jsem se jí dva roky a nikdy jsem s ní neměla problém - pokud bych si trochu osvěžila paměť, nedělalo by mi problém si s někým na nějaké jednoduché téma pokecat.
Z francouzštiny, němčiny a latiny umím ty úplné základy.


22. Kolik máš zvířat?
U táty v domě mám dvě fenky (labradora a jednoho nalezence, směsku nevimčeho). Protože se s námi nemohly odstěhovat (dům se zahradou je přeci jen pro psa lepší, než byt), začala jsem si vybírat kočku. Po roce a půl "vybírání" jsem se konečně dočkala a na vánoce 2012 jsem si splnila sen a nadělila si mainskou mývalí kočičku :)
A je tak úžasná, že maximálně do dvou let si pořídím druhou!:)))))

23. Čteš komentáře na svém blogu?
A že jich tady mám.. :D

24. Vedeš si záznamy o produktech, které chceš vyzkoušet?
Ano, mám na tě tabulku v excelu :)

25. Jak jsi přišla na název svého blogu?
Viz v úvodním příspěvku - na název jsem nemohla přijít, tak jsem použila dvě slova z písničky Keelhauled, kterou jsem zrovna poslouchala.

Blogů jsem už měla hodně, některé známé, některé ne. Žádný mi nevydržel déle než rok - měla jsem spoustu nápadů na psaní, ale lenost mě vždy přemohla. Zkouším to znovu, tak snad to tentokrát bude lepší.

Před pár týdny jsem se rozhodla, že si koupím doménu - když si za ní budu platit, tak se pak určitě dokopu něco napsat. Protože jsem se nemohla rozhodnout s názvem, vrazila jsem tam dvě slova z písničky, kterou jsem zrovna poslouchala.
Uvidíme, buď si na tuhle adresu zvyknu, nebo časem blog přestěhuju jinam.

Nechtěla jsem se založením blogu moc pospíchat, chtěla jsem mít dopředu připravené články pro případ, že se nebudu moct k psaní dokopat. Ale protože jsem swapovala s Peťou, trochu jsem to uspíšila. Peťa balíček ode mě zhodnotila u sebe na blogu, takže chci udělat totéž :)

Na začátek vám sem hodím dva tagy - hodně se z nich o mně dozvíte a navíc mě jejich vyplňování baví :)

Ve zkratce: miluju kočky, jsem knihomol, mám ráda hudbu a seriály/filmy. Jako správná ženská si užívám nakupování jak oblečení, tak kosmetiky. Bude tu tedy od všeho trocha, žádný úzce zaměřený blog neplánuju.deadlytripblog@gmail.com