Proč mám ráda zimu


Protože chladné večery můžu trávit doma, zahrabaná v dekách s dobrou knihou a čajem. Mám ráda, když z tepla domova mohu přes okno pozorovat, jak venku sněží. Když nemám na knihu chuť, pustím si nějaký ze seriálů, na který jsem dřív neměla čas.


Protože citrusy jsou v zimě nejlepší. Mandarinky a pomeranče jím snad po kilech. Zrovna včera jsem byla v Lidlu a hádejte, co tam měli! Mandarinky, kilo za 19,90kč, tak jsem si pět kilo přivezla domů. Jsou výborné a asi prasknu.


Protože můžu hledat a nakupovat ty nejkrásnější balicí papíry, do kterých budu balit dárky. Jsem na tohle dost úchyl (po mamce).


Protože pálím ve velkém. Yankee Candles jsem objevila před dvěma lety, kdy jsem si domů nakoupila spoustu svíček. Teprve loni jsem objevila jejich vosky, na které nedám dopustit. Nedovedu si představit, že si v létě zapálím svíčku, ale k zimě to prostě patří. Zásobu vosků na letošek mám už z minulého roku, takže si pořídím ještě dvě tři svíčky a jsem kompletně vybavená.

Čím si zimu zpříjemňujete vy? :)

14 komentářů:

 1. Díky Tvému článku teď mám chuť na mandarinky!! mňam!!
  Hned si jdu jednu dát :)
  Jinak z tohoto článku krásně dýchá vánoční atmosféra :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jednu? Já si jich právě do misky oloupala osm :D

   Vymazat
 2. Konečně někdo! Zimu miluji, mám ji mnohem radši než léto. :D V zimě je všechno lepší. Lépe se čte, lépe se žije, lépe se existuje. :D Jasně, nemyslím tím extrémy typu -25°C, ale normální zimu. :) V zimě to u mně voní zapálenými vanilkovými tyčinkami, dobrou kávou (ale to celý rok) a samozřejmě nesmí chybět roztopené kamna, i když je nemám přímo v pokoji, to praskání jde slyšet po celém baráku a je to super. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V zimě není všechno lepší, nedá se válet v parcích a jíst zmrzlinu! :D

   Vymazat
  2. Přesně! Léto je nejhorší... Sice můžu světu ukazovat svoje prsa v tílku, ale je vedro k padnutí, potim se na místech, kde bych se snad ani potit neměla, smrdim, vlasy se mi lepí na krk. Potim se kolikrát i doma když sedim a nic nedělám. A když je bouřka a po ní dusno.. Hnus, nesnáším to.
   Podzim a zima jsou nejlepší :)) Taková ta zima, kdy je zima, ale ne tolik, aby tě to nutilo drkotat zubama.

   Vymazat
  3. Magdaléna: Přesně tak! :D
   Fée: Jak nemůžeš? Však to nikdo nezakazuje. :D Někdy to vyzkoušej, třeba to bude mít stejné kouzlo i v zimě. :D

   Vymazat
 3. Mandarinkama se taky cpu ve velkém a myslím že mi z toho vyrazila už vyrážka, nenapadá mě, z čeho jiného by to bylo.. ale to nevadí, já se nenechám odradit :D

  www.thechangeofmissy.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jich včera sežrala 16 :D :D teoreticky by z toho být mohla, hodně Céčka v těle bohužel škodí :(

   Vymazat
  2. Pokud sníš hodně céčka z ovoce, nic se ti nestane, vyloučí se to močí.(Blbý je to, když si vezmeš šumivé céčko) Vyrážka z citrusů je častá třeba v reakci na šťávu, která může dráždit, ale častěji je to kvůli postřikům. Já jsem se drobmo osypala na jaře, ale na chvilku jsem přestala jíst kvanta pomerančů a bylo to fuč;)

   Vymazat
 4. Souhlasím, zima je super. :-) Za předpokladu, že si můžu vlézt pod deku s hrnkem kávy a dobrou knihou.. to je sen <3 :-D V poslední době al spíš trpím s drkotajícími zuby v práci. :-D

  OdpovědětVymazat
 5. letos ti musím dát za pravdu, já jsem zimomřivec milující léto, slunce a zmrzlinu, ale teď když už mi v práci není chladno, konečně oceňuji krásu zimy. Navíc letošní podzim byl úžasně barevný a teď, s příchodem prvních vloček to u mě voní pomeranči s hřebíčkem a všude po bytě mám skořici se sušenými pomeranči. Ještě dobrý voňavý čaj k tomu a knihu a je to perfektní.
  Ps: miluju mandarinky a pomeranče, hned jsem si musela jeden dát a na víkend si ještě kopu koupit:))

  OdpovědětVymazat
 6. Koukám, že zimu prožíváme prakticky stejně - knihy, čaj a svíčky :) A teď mám hroznou chuť na mandarinky a nevím, kde nějaký sehnat. Ach jo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě Lidl! Jsou opravdu výborné :)

   Vymazat
 7. Yankee Candle poznám tiež, máme ich doma a voňajú perfektne :33

  OdpovědětVymazat