Jak vypadá můj knižní wishlist?

Někdy na jaře jsem měla v peněžence/na stole/pod stolem/prostě všude hromadu papírků, kam jsem si psala knihy, které mě zaujaly a které bych si chtěla přečíst. Bylo to hrozně nepraktické, takže jsem časem přešla na tabulku v excelu. Jednoduchou, jen ve třech sloupcích - autor, název knihy, datum, kdy vyjde (pokud ještě nevyšla). V srpnu mě už ale přestalo bavit tím rolovat, navíc jsem se v tom začala ztrácet.
Udělala jsem si jinou tabulku, která je podle mého přivedena k dokonalosti! I když třeba moje mamka nechápe, jak se v tom můžu vyznat :)

Takhle vypadá zmenšený na 40 % :D

Abych se v tom orientovala, vše mám rozdělené podle barviček. Šedě jsou knihy, které doma mám, nebo které jsem četla. Modré si chci přečíst. Spoustu zelených jsem nečetla, ale vím, že je doma chci mít. Oranžové nevyšly v ČJ, žluté nevyšly v AJ.


A už jdeme na to. Aby obrázky nebyly obří, ukážu vám nejdřív první dva sloupce, a pak poslední dva. Myslím, že komentář k tomu všemu není vůbec nutný :)Takhle tabulka mi vyhovuje víc, než to všechno cvakat třeba do GR. Jasně, GR je praktičtější, protože se na něj můžu podívat kdekoliv, ale já miluju tabulky. A když vím, že mám někam jet, pár knih si opíšu na papír, takže pak přesně vím, co mám v knihkupectví hledat.

Až budu mít chvilku času (který teď skoro nemám, protože larp už klepe na dveře), udělám si ještě tabulku na ebooky - které ebooky mám, které jsou upirátěné a které jsem si koupila (to abych věděla, jaký můžu-nemůžu někomu poslat).
 
A jak si vedete svůj knižní wishlist vy? :)

4 komentáře:

 1. No krása, koukám že jsi to dodělala. Znovu upozorňuji aby sis nic nekupovala ikdyž už jsi to porušila. :-D
  Koukám Salvatore, Asterion.. novinky, máš stejný vkus jako já!! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když díky Dnům Marianne byla sleva 25% do knihkupectví, tak prostě jsem musela něco koupit :D
   Inspiraci na tyhle fantasy věci získávám především od tebe a od Davida :)

   Vymazat
 2. já si to většinou píši na papír a nebo do sešitku, záleží, co mám zrovna po ruce :D ale tolik jich tedy fakt nemám :D

  OdpovědětVymazat
 3. Masakr, můj seznam je o hodně menší. Moc se mi tvůj blog líbí, budu ráda, když se podíváš i na můj a pokud se bude líbit klidně můžeš být pravidelný čtenář :)

  http://lenkaungrova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat