Mé knižní série (1)

Projekt pochází z dílny Roxanne.


Jak ses o téhle sérii dozvěděl/a?
Někdy v květnu jsem hledala knihy, které bych si mohla přečíst a narazila jsem na článek, kde byl Kotleta přirovnáván ke Kulhánkovi. Začala jsem googlit recenze na sérii Bratrstvo krve - některé byly negativní, jiné pozitivní. Psala jsem tedy kamarádovi, jestli ho nečetl. Nečetl, ale má ho už dlouho doma, jen se k němu zatím nedostal. A protože kamarád ví, co je dobré, knihy jsem si objednala v elektronické formě, minulý měsíc jsem si je koupila i v knižní podobě.

Kolik dílů jsi zatím stihl/a přečíst?
Na přelomu května/června jsem přečetla všechny 3 díly. Trvalo mi to pouze 3 dny :)


Co na tuhle sérii říkáš?
Hned po dočtení jsem byla strašně moc nadšená, teď s odstupem času si uvědomuju, že to nebylo žádné mistrovské dílo. Kotleta má ale šanci vyšplhat se v tomhle žánru celkem vysoko, pokud se bude ještě hodně snažit.

Který díl z celé série máš nejraději?
Třetí díl, Mega hustej nářez. Je z celé série nejlepší, nejvíce se blíží normální kulhánkovině. Nebylo tam moc hluchých míst, takže mě to bavilo celé, kdežto u předchozích dílů jsem se chvílema nudila, případně kroutila očima.

Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?
Gerhard! Jako postava mi přišel mnohem lépe propracovaný než samotný hlavní hrdina. No a když jsem se pak v knize dozvěděla, kdo to doopravdy je.. Jej :))

Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Kateřinu. Děvka jedna hnusná prolhaná!!!

Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
České obálky jsou originální, takže nemám s čím porovnávat.

Která obálka se ti líbí nejvíc?
Nejvíc se mi líbí obálka třetího dílu. Proč? No, vezmem si to postupně. Obálka prvního dílu se mi ani líbit nemůže, protože vypadá jinak, než zbylé dva díly (což je podle mě ohromná škoda). Na obálce druhého dílu mi vadí obličej toho pána, není vůbec pěkný. Takže zbývá třetí díl, kde není žádný obličej vidět a já si tedy můžu představovat nějakého namakaného fešáka.

Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Bohužel nemám pocit, že by tam nějaká nezapomenutelná scéna byla.

0 komentářů:

Okomentovat