TAG: Nežiju jen makeupem

A dnes přidávám ještě druhý tag, který jsem před několika dny objevila u Plum a který se díky tomu na českých blozích velmi rozmohl :)

1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?
Jak se to vezme. Celkem pravidelně koukám na zprávy a ČT24, když se něco děje. Když je nuda, tak samozřejmě AZkvíz, Taxík, občas Všechnopárty, Show Jana Krause, nebo se podívám na Polhreicha. A ještě teda když aktuálně běží Československo má talent, to mě dost baví.
České seriály nevyhledávám, nebaví mě. Ale například v takové Ordinaci mám celkem přehled, protože na ni kouká maminka.
Filmy a seriály si vždycky někde upirátím, nesnáším český dabing (samozřejmě se najde pár výjimek, kde je super - Simpsonovi, Červený trpaslík, Futurama,..).
Koukám na hodně seriálů a hodně jich mám oblíbených - proto se tu o nich nebudu rozepisovat a v budoucnu jim věnuju samostatný článek články.

2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?
Nevařím, neumím to a asi nikdy umět nebudu, jsem na to celkem levá. Jednoduché věci uvařit zvládnu (brambory, rýže, těstoviny, řízky, čína, atd..), ale udělat třeba polévku nebo omáčku? To snad radši ne.
Nejoblíbenějších jídel mám několik - sýrovou pizzu, bramborovou kaši, ryby, pečené kuře s rýží, gnocchi s kari/nivovou omáčkou. Z dezertů pak brownies nebo muffiny :)

3. Vysněné povolání?
V dětství bych odpověděla, že buď princeznou, nebo popelářem :) Teď nevím, nikdy jsem nad tím už nepřemýšlela.

4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?
V angličtině mám obrovskou slovní zásobu, ale bojím se mluvit/psát. Rusky bych se domluvila (co se jednoduchých věcí týče). Z francouzštiny, němčiny a latiny mám základy.
Chtěla bych se přestat bát mluvit anglicky, což nebude moc snadné. Ruštinu chci vypilovat na co nejvyšší úroveň, protože to je překrásný jazyk. Tyhle dva umět perfektně by mi stačilo.
(ještě bych chtěla ovládat klingonštinu :D)

5. Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za makeup?
Za kočku. Jsem schopna za ni utratit obrovské částky, jen aby měla všechno potřebné. Mám ji skoro půl roku a utratila jsem za ni víc, než za sebe :)
Na dalším místě by byly knihy.

6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?
Jak kdy, jak kde. Jsem spíše introvert (ačkoli by to o mně nikdo neřekl), takže mi často ve společnosti trvá, než se rozkoukám a rozmluvím, ale když se to stane, seznámím se ráda s každým.

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?
Denně si přečíst noviny, blogy a twitter je pro mě takový rituál před spaním. Pokud nejsem opravdu unavená, tak nikdy nevynechám.
Knihy (v posledních měsících díky čtečce spíše ty elektronické) miluju a neobešla bych se bez nich. Čtu vždy, když mám chvilku volna (pokud mě zrovna nebolí oči:)). Přečtu si všechno, co mě zaujme, na žánru nezáleží. Pokud ze mě ale někdo chce dostat nějaký konkrétní žánr, vždy odpovídám, že "české sci-fi". Jiří Kulhánek je můj nejmilejší spisovatel, jeho knihy bych mohla číst pořád dokola. Nově teď objevuji Miroslava Žambocha a nemohu se dočkat nové knihy od Františka Kotlety.

8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?
Nejlepší asi spolehlivost.
Nejhorší - vždy mám rozděláno spoustu věcí najednou, neumím s něčím začít a dotáhnout to v kuse do konce. A pak ještě netrpělivost.

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost
Jednoznačně komorní společnost. Radši budu trávit večer s pár přáteli někde v klidu, než v baru/na diskotéce/.. Klid mám ráda, uplně nejraději jsem sama doma. Ale samozřejmě to občas chce změnu a já nějaký ten večer v hospodě překousnu :)

10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?
Blogovat jsem začala právě proto, abych volný čas něčím zaplácla. Hodně čtu, ale číst v průměru 6+ hodin denně není pro oči nejlepší. Proto bloguju :)

0 komentářů:

Okomentovat